Haber Detayı
05 Mart 2020 - Perşembe 19:19 Bu haber 1043 kez okundu
 
Atakum Anadolu İHL Öğrencileri Nasa’ya Misafir Oldu
Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri, Nasa’da çalışan Türk Bilim İnsanlarından Astrofizikçi Dr. Umut Yıldız ile canlı video bağlantısı ile görüştü.
BİLİM-TEKNOLOJİ Haberi
Atakum Anadolu İHL Öğrencileri Nasa’ya Misafir Oldu

 
Öğrencilere, manevi değerlerin yanı sıra, pozitif bilimler noktasında da her türlü imkanı sağlayan Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi Samsun’da yine bir ilke imza attı.  Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Erkan Tuzcu’nun bağlantıları ile öğrenciler Amerikan Ulusal Havacılık Dairesi; Nasa’da çalışmalarını sürdüren Dr. Umut Yıldız’a telekonferansla görüşme fırsatı buldu.  Astrofizikçi Dr. Umut Yıldız vermiş olduğu telekonferansta, Uzay bilimi ile ilgili genel kavramlardan bahsederken; uzay turizminden,  Asteroid Madenciliğinden, karasal-  gaz temelli gezegenlerden, Mars’ta yaşamla alakalı karşılaşabilecek problemlerden, 2023 Mars misyonuyla ilgili yürütülen çalışmalardan ve planlanmakta olan uzay misyonundan bahsetti.
 
Öğrenciler ve öğretmenler tarafından büyük ilgi gören konferansta verdiği önemli bilgilerin ışığında öğrencilerin sorularını yanıtlayan Türk Bilim İnsanlarından Astrofizikçi Dr. Umut Yıldız,  Uzay çalışmalarıyla ilgilenmek isteyen öğrencilere seçebilecekleri bölümler hakkında bilgiler verdi.
 
Astrofizikçi Dr. Umut Yıldız, telekonferansın sonunda, öğrencilere asla hayallerinden vazgeçmemeleri ve çabalamaları gerektiğini belirtti.
Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Atakum, Anadolu, İHL, Öğrencileri, Nasa’ya, Misafir, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı