Haber Detayı
23 Eylül 2019 - Pazartesi 13:52 Bu haber 1760 kez okundu
 
Atakum Anadolu İHL Robotik Yarışmalarda Türkiye 4. Sü oldu
Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi Robotik Takımı, MEB Robotik Yarışmaları Tasarla Çalıştır kategorisinde Türkiye 4.'sü oldu.
BİLİM-TEKNOLOJİ Haberi
Atakum Anadolu İHL  Robotik Yarışmalarda Türkiye  4. Sü oldu


Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen ve Türkiye’nin millî teknoloji geliştirmesi konusunda kritik rol oynayan kuruluşlar tarafından desteklenen Türkiye’nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan TEKNOFEST İSTANBUL 17-22 Eylül 2019 tarihlerinde İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilmiştir.

TEKNOFEST İSTANBUL Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nin en önemli ayağını teknoloji yarışmaları oluşturmuştur. 19 farklı kategoride yer alan teknoloji yarışmalarına Türkiye'nin 81 ilinden 122 farklı ülkeden toplamda 17.773 takım başvuru yapmış olup 2.000'den fazla takım 50.000 yarışmacı finalist olmaya hak kazanmıştır.

Finale kalan takımlardan biri olan Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi Robotik Takımı, MEB Robotik Yarışmaları Tasarla Çalıştır kategorisinde Samsunumuzu temsil etmiştir. Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Erkan TUZCU danışmalığında öğrenciler Taha Ensar KUKUL ve Furkan TEBER'den oluşan ekip 4 gün süren zorlu yarışta 4. olarak Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Samsun adına gurur kaynağı olmuşlardır.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Atakum, Anadolu, İHL, , Robotik, Yarışmalarda, Türkiye, , 4., Sü, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı