Haber Detayı
23 Eylül 2021 - Perşembe 15:04 Bu haber 439 kez okundu
 
Atakum Atasam Tıp Merkezi’nden Kadın Basketbolculara Destek
Atakum Atasam Tıp Merkezi,Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Liginde mücadele eden“Samsun Basketbol İhtisas” kadın basketbol kulübünün sporcu sağlık raporlarını üstlendi.
SAĞLIK Haberi
Atakum Atasam Tıp Merkezi’nden Kadın Basketbolculara Destek

Şehrin bürokrat ve iş insanlarının hiçbir desteğini alamadan yoluna devam etmek için çaba sarfeden kadın basketbol takımı, lige girebilmesi için zorunlu olan sağlık raporlarını yaptıracak Hastane bulamadı. Geçen yıl sağlık sponsorluğunu yapan Medicana Hastanesi’nin de son anda çekilmesi ile ortada kalan sporculara, Atasam Atakum Tıp Merkezi sahip çıktı.

7 sporcu ile Atasam Atakum Tıp Merkezinde sağlık kontrolünden geçen sporculara yakın ilgi gösteren Hastane yönetimi ile sporcuların fotoğrafları neşe saçtı. Konu hakkında açıklama yapan Kulüp idari menajeri Nilüfer AYDOĞAN “ Şehrin marka kulübü Samsunspor, kadına şiddete karşı durmak için dünyanın en ağır formasını hazırlatıp, kadına şiddete hayır derken, hemen 3 km ötesinde merkezi olan kulübümüzdeki kadın sporcular, şehirden psikoljikşidddet görürcesine, formasız, servissiz, susuz bırakılmakta. Yakın sürede de sponsor Hastanemiz çekildi.  Bu krizde bizlere destek olan Atasam Atakum Tıp merkezi Genel Müdürü Sayın Birsen ÖZTÜRK’e teşekkür ederiz. Kadın ne isterse yapar diyoruz ancak şehirdeki kadın sivil toplum kuruluşlarından en ufak destek göremiyoruz. “ diyerek sitemini iletti.

Kulüp Türkiye Kupasında mücadele etmek için 25 Eylül Cumartesi günü Ankara’ya şehirlerarası otobüsle, diğer yolcularla beraber gidecek.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Atakum, Atasam, Tıp, Merkezi’nden, Kadın, Basketbolculara, Destek,
Yorumlar
Haber Yazılımı