Haber Detayı
05 Nisan 2021 - Pazartesi 23:51 Bu haber 2998 kez okundu
 
Atakum Belediye Meclisi'nde Encümen Üyeliğini AK Partili Üye Kazandı
Atakum Belediye Meclisi Nisan Ayı Olağan Toplantısı'nda Millet İttifakı Meclis Üyeleri çoğunlukta olmasına rağmen 3 Encümen üyeliklerinden birini AK Partili Meclis Üyesi kazandı.
SİYASET Haberi
Atakum Belediye Meclisi'nde Encümen Üyeliğini AK Partili Üye Kazandı

 

Atakum Belediyesi Encümen Üyelikleri seçimlerinde Millet İttifakı Meclis Üyeleri çoğunlukta olmasına rağmen Encümen üyeliklerinden birini AK Parti Atakum Belediye Meclis Üyesi ve Grup Başkanı Recep Kemal Certel kazandı. Atakum'da Encümen üyelikleri, AK Parti, İYİ Parti ve CHP arasında paylaşıldı.

 

 Koronavirüsle mücadele önlemleri kapsamında Atakum Belediyesi Kültür ve Eğlence Merkezi’nde sosyal mesafe kuralları uygulanarak yapılan toplantıda, Atakum Belediyesi 2020 Faaliyet Raporu ile Atakum Belediyesi 2020 Yılı Denetim Komisyonu Raporu görüşüldü. 


13 gündem maddesinin yer aldığı toplantıda, belediye meclis katiplikleri, belediye başkan vekilleri, encümen üyeleri, meclis ihtisas komisyonları üyeleri de gizli oylama usulü yapılan yapılan seçimlerle belirlendi. Gündem maddeleri ise oy birliği ile ilgili komisyonlara havale edildi. 

Atakum Belediyesi Encümen seçimlerinde ise Sürpriz bir sonuç yaşandı. Meclis üyeleri çoğunluğu  İYİ Parti ve CHP'li üyelerden oluşmasına rağmen Millet İttifakı Encümen üyeliklerinden birini AK Parti'ye kaptırdı.

 

18 ÜYELİ MİLLET İTTİFAKI ENCÜMEN ÜYELİĞİNİ 14 ÜYELİ CUMHUR İTTİFAKINA KAPTIRDI

MHP Ve AK Parti'den 14, CHP ve İYİ Parti'den Başkan Deveci ile birlikte 18 Meclis üyesine sahip Atakum Belediye Meclisi'nde Millet İttifakı ve Cumhur İttifakı Encümen üyelikleri için aday gösterdiler. Millet İttifakı Özlem Danışman, Sefer Çam ve Ümit Bektaş'ı aday gösterirken, Cumhur İttifakı da Recep Kemal Certel ve 2 üyeyi aday gösterdi.  

İYİ Partili Meclis üyesi Yunus Koloğlu da Parti grup kararına uymayarak tek başına aday oldu. Yapılan oylama sonucuda çoğunluk Millet İttifakı'nda olmasına rağmen bir sürpriz yaşandı ve Millet İttifakı Encümen üyeliklerinden birini AK Partili Recep Kemal Certel'e kaptırdı.

 

AK PARTİLİ CERTEL'E OY VEREN MİLLET İTTİFAKI BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ARANIYOR

Gizli oy ile yapılan seçimler sonucunda Millet İttifakı Adayları Özlem Danışmaz 16, Sefer Çam 15, Ümit Bektaş 14 oy aldı. AK Parti Meclis Grup Başkanı Rcep Kemal Certel de Millet ittifakı üyelerinden birinden de oy alarak, Cumhur İttifakı Üye sayısından bir fazla oy ile sürpriz bir şekilde 15 oy ile Atakum Belediye Meclisi tarafından Encümen Üyeliğine seçildi.


Millet İttifakı'nı oluşturan CHP ve İYİ Patrti AK Partili Certel' e oyveren Meclis üyesini arıyor. 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Atakum, Belediye, Meclisi'nde, Encümen, Üyeliğini, AK, Partili, Üye, Kazandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı