Haber Detayı
30 Kasım 2021 - Salı 15:21 Bu haber 767 kez okundu
 
Atakum Belediyesi Sokak Hayvanları İçin Yuva Üretiyor
Atakum Belediyesi, kentte yaşayan sokak canlılarının kış aylarını daha sıcak geçirmesi için belediye atölyelerinde yuva üretimine başladı.
YEREL YÖNETİM Haberi
 Atakum Belediyesi Sokak Hayvanları İçin Yuva Üretiyor

 

Atakum Belediyesi Makina İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğü’ne bağlı Marangoz Atölyesi, kış aylarına girilmesiyle birlikte çalışmalarını hızlandırdı.

 

Atölyede sokakta yaşayan canlıları kışın soğuğundan koruyacak kulübe yapımı gerçekleştiriliyor. Atakum’un dört bir yanındaki ihtiyaç alanlarına konumlandırılan ve su geçirmez malzemeyle üretilen kulübeler sayesinde patili dostlar kış aylarının olumsuz etkilerinden korunuyor.

 

MAMA VE SU DESTEĞİ

Öte yandan Atakum Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü, sokak hayvanlarının aç kalmaması için de yoğun bir çalışma yürütüyor. İlçedeki tüm beslenme noktalarını düzenli olarak ziyaret eden ekipler, mama odaklarının temizliğini gerçekleştirirken can dostlar için mama ve su takviyesi yapıyor.

 

TÜM BESLENME NOKTALARI DİJİTAL HARİTADA

Atakum Belediyesi, sokak hayvanlarının zor durumda kalmamaları için başlattığı ve Türkiye’ye örnek olan belediye-yurttaş iş birliğini oluşturduğu dijital harita ile daha geniş kitlelere ulaştırıyor. Tüm akıllı telefonlarda standart yazılım olarak gelen ve herkesin kolayca erişebildiği Google Haritalar üzerinde oluşturulan “Can Dostlar için Beslenme Noktaları” isimli haritaya tüm Atakumlular kolayca ulaşabiliyor. İnternete erişimi olan herhangi bir akıllı telefon, tablet ve bilgisayardan https://bit.ly/atakumcandostlar bağlantısına tıklanarak erişilebilen harita, Atakum Belediyesi’nin ilçede can dostlar için oluşturduğu tüm beslenme noktalarını gösteriyor. Haritaya erişen yurttaşlar, yakınlarında bulunan beslenme noktalarına yürüyerek ya da araç kullanarak erişebilmek için rota alabiliyor. Harita üzerinden oluşturulan rota, yurttaşları tüm beslenme noktalarına ulaştırıyor. Bu yolla sokak canlılarına mama desteği sağlamak isteyen hayvanseverler, evlerinin yakınındaki beslenme noktalarına kolayca erişim sağlayabiliyor.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: , Atakum, Belediyesi, Sokak, Hayvanları, İçin, Yuva, Üretiyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı