Haber Detayı
20 Kasım 2020 - Cuma 09:36 Bu haber 1280 kez okundu
 
Atakum'da Annelere Narkotik Eğitimi
Atakum Belediyesi’nde hizmet veren anneler, İçişleri Bakanlığı ve Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği’nin yürüttüğü 'En İyi Narkotik Polisi: Anne' eğitimine katıldı.
ASAYİŞ Haberi
Atakum'da Annelere Narkotik Eğitimi

 

Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi Samsun’da da ebeveyn eğitimine odaklanan proje, uyuşturucu bağımlısı çocuk sayısının azaltılmasını hedefliyor.

 

 

Atakum Belediyesi, çocuk ve gençlerin uyuşturucu kullanımı önlemek için anne duyarlılığından faydalanmak amacıyla İçişleri Bakanlığı’nın Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği ile birlikte yürüttüğü 'En iyi Narkotik Polisi: Anne' projesinin eğitim serisine ev sahipliği yaptı.

 

 Geçen ay uygulanmaya başlanan proje kapsamında Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nden uzman ekipler, Atakum Belediyesi’nde görev yapan annelere yönelik, uyuşturucu kullanımının başlanmadan önüne geçilmesi konusunda bilgiler paylaştı. Atakum Belediyesi Kültür ve Eğlence Merkezi’nde gerçekleştirilen farkındalık eğitiminde annelere sunum yapan Samsun Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nden Narko-Rehber eğitmenler Tuncay Alkan ve Hazel Öztekin, çocukları uyuşturucu ve uyarıcı maddelerden koruma yöntemlerini ve İçişleri Bakanlığı'nın geliştirdiği 'Uyuma' uygulamasını tanıttı.

 

 Farkındalığı artırma ve toplumu uyuşturucu kullanımı konusunda bilinçlendirmeyi amaçlayan eğitimin faydalı olduğunu belirten katılımcı anneler, “Çocuklarımızı zehirden uzak tutmak için ihtiyaç duyduğumuz birçok bilgiyi edindik. Emniyet güçleri bu mücadeleyi sokaklarda veriyor. Biz de hem evimizin içini hem de yakın çevremizi artık daha farklı bir gözle izleyerek sürece destek olacağız.”dedi.

 

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Atakum'da, Annelere, Narkotik, Eğitimi,
Yorumlar
Haber Yazılımı