Haber Detayı
30 Ekim 2020 - Cuma 12:51 Bu haber 1681 kez okundu
 
Atakum'da AtaMarket Gıda Bankası açıldı
Atakum Belediyesi AtaMarket, çok sayıda davetlinin katıldığı törenle Samsun’da açıldı.
YEREL YÖNETİM Haberi
Atakum'da AtaMarket Gıda Bankası açıldı

Gıda israfını önlemeyi ve yoksullukla mücadele etmeyi hedefleyen AtaMarket’ten ihtiyaç sahibi Atakumlular yararlanacak.

 

AtaMarket Gıda Bankası, Samsunlu yardımseverlerin bağışlarını, Atakum’daki ihtiyaç sahibi yurttaşlara ulaştırıyor. Gıda Bankası’nın yararlanıcıları, AtaMarket’te konumlandırılan kitap ve giyim reyonlarından da ürün alabiliyor.

 

Açılışın ardından AtaMarket Gıda Bankası’ndan ilk temsili alışverişi Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, eşi Av. Gülay Deveci ve Cumhuriyet Halk Partisi Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu ile birlikte yaptı. Market arabası ile reyonları gezen Başkan Deveci, aldığı gıda ve temizlik ürünlerini kasada AtaKart ile ödedi.

 

 

AtaMarket’in açılışına; Cumhuriyet Halk Partisi Samsun milletvekilleri Kemal Zeybek, Neslihan Hancıoğlu, Atakum Kaymakamı Kemal Yıldız, Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy, CHP Atakum İlçe Başkanı Turgay Özçelik, İYİ Parti Atakum İlçe Başkanı Selen Gülhan Çam’ın yanı sıra çok sayıda siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcisi katıldı.

 

AtaMarket’ten yararlanmak isteyen ihtiyaç sahibi yurttaşlar, başvurularını Atakum Belediyesi Sosyal ve Yardım İşleri Müdürlüğü’ne yapabiliyor. Yönetmelik kapsamında belirlenen gıda bankacılığından yararlanabilme kriterlerine sahip olanlara yararlanıcı olma imkanı ve alışveriş limiti tanımlanıyor. Sadece AtaMarket’te kullanılabilen AtaKart sistemine dahil olan ihtiyaç sahipleri, diledikleri zaman AtaMarket Gıda Bankası’na gidebiliyor. Raflarda yer alan ürünlerden limitler dahilinde alışverişlerini gerçekleştirdikten sonra AtaKartlarındaki bakiyeyi kullanarak ödeme yapabiliyor.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Atakum'da, AtaMarket, Gıda, Bankası, açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı