Haber Detayı
25 Nisan 2022 - Pazartesi 18:00 Bu haber 344 kez okundu
 
Atakum'da Kent Park ve Bilim Merkezi 100 Gün İçinde Tamamlanacak
Yaklaşık 24 bin metrekare alan üzerine inşa edilen Atakum Kent Park ve Bilim Merkezi'nin inşaatı başladı .
YEREL YÖNETİM Haberi
Atakum'da Kent Park ve Bilim Merkezi 100 Gün İçinde Tamamlanacak

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, inşaatın 100 gün içerisinde tamamlanacağını söyledi.

 

 

Atakum ilçesi eski Tarım Lisesi’nin olduğu alana rekreasyon projesi hazırlayarak kente yeni bir yaşam alanı kazandıracak olan Samsun Büyükşehir Belediyesi, “Atakum Kent Park ve Bilim Merkezi” inşaatına başladı.

 

100 gün içerisinde tamamlanacak proje konseptinde yürüyüş parkurları, oyun alanları, büfe, kafe ve aktivite alanları yer alacak. Toplam 23 bin 889 metrekare alanda Kent Park ve Bilim Merkezi Projesi bilime, teknolojiye ve inovasyona ilgi duyan gençler için özel olarak tasarlandı.

ŞEHRİMİZİ NAKIŞ NAKIŞ İŞLİYORUZ

“Ortaya koyduğumuz vizyonerproje ve fikirlerle şehrimizi nakış nakış işliyor, yeniden inşa ve ihya ediyoruz” diyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Atakum Kent Park ve Bilim Merkezi'nin inşaatının hızla ilerlediğini söyledi. Başkan Demir,"Projemiz bittiğinde ilçe hem yeni bir yaşam alanına kavuşacak hem de içerisindeki bilim merkezi başta gençlerimize ve çocuklarımıza farklı bir ufuk açacak. Amacımız her yaştan insanı bilimle buluşturmak, özellikle çocuklara ve gençlere bilimi sevdirmek” dedi.

            

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Atakum'da, Kent, Park, ve, Bilim, Merkezi, 100, Gün, İçinde, Tamamlanacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı