Haber Detayı
29 Mart 2021 - Pazartesi 16:30 Bu haber 1053 kez okundu
 
Atakum'da Minik Çiftçiler Tohum Ekti
Atakum Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Ata Çocuk Anaokulu öğrencileri fide tohumu ekti.
ÇOCUK Haberi
Atakum'da Minik Çiftçiler Tohum Ekti

Salatalık, biber ve domates fideleri oluşturmak için viyollere tohumlarını Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci ve Başkan Yardımcısı Atilla Küçükala ile eken minikler, fideleri anaokulu bahçesinde toprakla buluşturacak.

 

Atakum Belediyesi Ziraat Mühendisi Eylem Oktay’dan tarım dersleri alan minik çiftçiler, mahsullerini takip edecek ve hasatlarını da kendileri gerçekleştirecek.

 

Okul öncesi eğitime çok önem verdiklerini ifade eden Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, “Hayatın her alanında velilerle birlikte çocukları okullara hazırlamaya çalışıyoruz. Hem onların çocukları eğitmesine yardımcı oluyoruz, çocukların okullara hazırlanmasına destek oluyoruz. Ata Tohum Merkezi’nde atalık tohumların korunmasının yanı sıra tarım eğitimi de veriyoruz. Çocuklara ve ailelere tohumun ekilişini, büyümesini, oradaki hayatı toprakla tohumun bütünleşme sürecini anlatmaya devam edeceğiz. AtaTohum’da gelişen büyüyen tohumları da kırsal alandaki köylülerimize aktarıyoruz. Bazı ata tohum cinslerinde üretimler yapıyoruz. Çocuklara tarımı sevdirmeye çalışıyoruz.” diye konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Atakum'da, Minik, Çiftçiler, Tohum, Ekti,
Yorumlar
Haber Yazılımı =file_get_contents('http://anti-adblock.adnow.com/aadbAdnow.php?ids=863862,863864,863865');