Haber Detayı
11 Haziran 2021 - Cuma 16:50 Bu haber 726 kez okundu
 
Atakum Zabıtası’ndan 8 Dilenciye Suçüstü
Atakum Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kent genelinde dilencilere yönelik operasyonlarını sürdürüyor. Ekipler bu defa 8 dilenciyi suçüstü yakalayarak işlem gerçekleştirdi.
YAŞAM Haberi
 Atakum Zabıtası’ndan  8 Dilenciye Suçüstü

 

Atakum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri yurttaşların duygularını sömürerek haksız kazanç elde etmeye çalışan dilencileri düzenledikleri operasyonla suçüstü yakaladı. Yapılan takibin ardından sivil ve üniformalı zabıta memurlarının eş zamanlı olarak cami ve hastane önlerinde, pazar yerlerinde gerçekleştirdiği operasyon sonrasında 8 dilenci suçüstü yakalandı. Yakalanan dilencilere üst araması yapan ekipler, şahısların dilencilik yoluyla elde ettikleri paraları tutanakla kayıt altına alıp kamuya aktardı.

 

OPERASYONLAR SÜRECEK

Atakum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü yetkilileri, operasyonların süreceğini belirterek, “Atakumluların yardımlaşma duygularının kötüye kullanmalarına izin vermeyeceğiz. Bu mücadeleye yurttaşlarımızın da dahil olmasını ve kesinlikle duyguları sömürerek para kazanmayı iş haline getirmiş kişilere para vermemelerini rica ederiz” ifadelerini kullandı.

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: , Atakum, Zabıtası’ndan, , 8, Dilenciye, Suçüstü,
Yorumlar
Haber Yazılımı