Haber Detayı
11 Aralık 2020 - Cuma 13:08 Bu haber 1750 kez okundu
 
ATASAM Atakum Tıp Merkezi'nden SAMÜ Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi'ne ziyaret
ATASAM ATakum Tıp Merkezi Genel Müdürü Birsen Öztürk Samsun Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi'ni ziyaret etti.
BİLİM-TEKNOLOJİ Haberi
ATASAM Atakum Tıp Merkezi'nden SAMÜ Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi'ne ziyaret


Birsen Öztürk, Samsun Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi'nde kendisini karşılayan ve eşlik eden SAMÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın ile birlikte Fakülte görevlileri ve pilotların da Dünya Sivil Havacılık Günü'nü kutladı.

 

SAMÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, Birsen Öztürk'e SAMÜ Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi'nde yapılan çalışmaları, yeni birimleri ve pilot eğitimleri, bakım ve onarım üniteleri hakkında bilgi verdi. Prof Dr. Mahmut Aydın, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi'ni geliştirmek, çağa uygun hale getirmek için gereken çalışmaları yaptıklarını, kampüs alanında öğrenci yurtları, eğitim alacak pilot adayları için konaklama tesislerinin yanı sıra teknolojik yenilikleri de fakülte bünyesine katmak istediklerini söyledi.

 

Uçuş Akademisini de Öztürk ile birlikte ziyaret eden Rektör Prof. Dr. Mahmut Aydın, kampüste eğitim amaçlı kullanılan son teknoloji simülatör hakkında da bilgi verdi. Atasam Atakum Tıp Merkezi Genel Müdürü Birsen Öztürk , simülatör cihazı, eğitim uçakları, ve uçaklarla yapılan çalışmaları inceledi, fotoğraf çektirdi.

 

Misafirperverliğinden dolayı Rektör Prof. Dr. Mahmut Aydın'a teşekkür eden Birsen Öztürk, "SAMÜ Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi'nde gerçekleştirilen yenilikler ve gördüğümüz çalışmalar Samsun'un Sivil Havacılık ve uzay bilimleri konusunda çok önemli bir yere geldiğinin göstergesi.

Gelecek havacılık ve uzay teknolojilerinde. Bana göre Samsun'da SAMÜ'nün bu yatırımları Samsun'u Ülkenin ve bölhenin alanında en önemli İli haline getiriken  şehirmzie turizm, bilim, ekonomi alanında da çok büyük katkılar sağlayacak. Ben çalışmalarını saygı ve ilgi ile takibettiğim Rektör Prof.  Dr. Sayın Mahmut Aydın'ı tekrar kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum. Atasam olarak biz de her türlü desteği vermeye hazırız". dedi.


Birsen Öztürk'e  Atasam Sağlık Grubu Kurumsal İletişim Müdürü Süleyman Öz de eşlik etti. 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: ATASAM, Atakum, Tıp, Merkezi'nden, SAMÜ, Havacılık, ve, Uzay, Bilimleri, Fakültesi'ne, ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı