Haber Detayı
13 Temmuz 2017 - Perşembe 16:05 Bu haber 2632 kez okundu
 
Aydınlık Gazetesi’ne Bir Tekzip de Erdoğan Tok’tan
Aydınlık Gazetesi, 'Adil Öksüz AKP'li vekilin aracıyla kaçtı' haberini tekzip etti
SİYASET Haberi
Aydınlık Gazetesi’ne Bir Tekzip de Erdoğan Tok’tan

'Adil Öksüz AKP'li vekilin aracıyla kaçtı' haberini manşet yaparak Samsun İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok ve Samsun AK Parti Milletvekili Fuat Köktaş hakkında ithamlarda bulunan Aydınlık Gazetesi dünkü sayısında yaptığı haberi tekzip etti.

 

Aydınlık Gazetesi, 26 Mart 2017 tarihinde 'Adil Öksüz AKP'li vekilin aracıyla kaçtı' başlıklı haberinde FETÖ'nün firari Hava Kuvvetleri İmamı Adil Öksüz'ün Samsun'a AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş'a ait bir araç ile geldiği, yine aynı araçla İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok'un evinde kaldığını, daha sonra Samsun'daki Yeşilyurt Limanı üzerinden kaçtığını yazmıştı.

 

"ÇAMUR AT İZİ KALSIN!.."

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı Yayınlanan haberin doğru olmadığını belirten basın açıklamasının ardından İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok Aydınlık Gazetesi'ne tekzip, tazminat ve ceza davası açmıştı.   Aradan geçen zaman içerisinde Başkan Erdoğan Tok'un tekzip davası iki gün önce sonuçlandı. Gerçeği yansıtmayan haberi mahkeme huzurunda ispatlayamayan Aydınlık Gazetesi, haberin tümüyle gerçek dışı ve kurgu olduğunu  dünkü sayısının 8'inci sayfasında yayınladığı tekzip haberi ile doğruladı.

 

MAHKEMEYE BELGE VE VİDEO SUNAMADILAR!

Aydınlık Gazetesi, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok'un açtığı davada, "Adil Öksüz'ü AKP'li Vekil Kaçırdı" manşetiyle yaptığı yalan  ve iftiralarla dolu düzmece haberin belgesini ortaya koyamadı.  Elinde mobese görüntüsü olduğunu iddia ederek zamanı geldiğinde mahkeme'de sunacaklarını söyleyen Aydınlık Gazetesi yetkilileri, açılan davada ortaya hiçbir belge ve görüntü sunamadı.

 

EKSİK TEKZİP YAYINLADI, TOK İTİRAZ ETTİ.

4 ay önce Aydınlık Gazetesi, yayınlamak zorunda olduğu haberin düzeltmesi olan tekzip metnini, gazetenin sadece iç sayfasında yayınlayarak kanunsuz iş yapmıştı. Tekzibini kanuna uygun bir şekilde yayınlanmamasından ötürü İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, tekzibin ayrıca manşette de yayınlanması için mahkemeye itirazda  bulundu.

 

TOK, "TAKİPÇİSİYİZ, SONUNA KADAR GİDECEĞİZ!"

Aydınlık Gazetesi'nde tekzibin yayınlanması sonrası açıklama yapan Samsun İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, " Adı ‘Aydınlık’ olan ancak yaptığı habercilikle meslek ve insan hakları ilkelerini ayaklar altına alan haberciliği ile Aydınlık Gazetesi, 4 ay önce, kamuoyunu yanıltıcı, kurgulanmış, iftira ve yalanlarla dolu habere imza atmıştı. Şahsımı, Milletvekilimizi ve Yeşilyurt ailesini hedef alan kumpas haberin yayınlandığı ilk gün gerekli işlemleri yaparak Aydınlık Gazetesi'nin ve muhabirinin kanun önünde hesap vermesi için tüm davalarımızı açtık. 'Çamur at, izi kalsın' diyerek, kamuoyunda bizi yıpratmak istediler. Hesapları tutmadı. Biz bu kumpasın, derlenmiş,  kurgulanmış ve uydurma haberin maksadını çok iyi biliyoruz.  Bu işin takipçisiyiz.  Sonuna kadar gideceğiz. " diye konuştu.

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Aydınlık, Gazetesi’ne, Bir, Tekzip, de, Erdoğan, Tok’tan,
Yorumlar
Haber Yazılımı