Haber Detayı
08 Mayıs 2021 - Cumartesi 14:52 Bu haber 944 kez okundu
 
Ayvacıklı Öğrenciler Yabancı Ülkelerdeki Öğrencilerle sanal iletişim kuruyor
Samsun, Ayvacık Mehmet Akif Ersoy Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencileri “eTwinning” projesi ile uzaktan eğitim sürecinde yabancı ülkelerdeki öğrencilerle iletişim kurarak kendilerini sosyal, kültürel ve dijital anlamda geliştiriyorlar.
EĞİTİM Haberi
Ayvacıklı Öğrenciler Yabancı Ülkelerdeki Öğrencilerle sanal iletişim kuruyor

 

Samsun, Ayvacık Mehmet Akif Ersoy Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencileri,

 

Türkiye, Azerbaycan, Hırvatistan, İspanya, İtalya, Kuzey Makedonya, Moldova Cumhuriyeti, Polonya, Portekiz, Romanya, Sırbistan, Tunus, Ukrayna ve Yunanistan ortaklı,  dahil oldukları uluslararası “Web 2 Diary My Digital Workshop” adlı “eTwinning” projesi ile uzaktan eğitim sürecinde sosyal, kültürel ve dijital iletişim kuruyorlar.

 

 

Proje danışman öğretmeni Cansu Güden, proje sayesinde pandemi sürecinde öğrencilerin, proje kapsamında uzaktan eğitime katkısı olacak çeşitli web 2 aracının kullanımını öğrendiklerini söyledi.

 

 Ses ve avatar özelliği olan “Voki” aracı ile kendilerini proje ortağı öğretmen ve öğrencilere tanıttılar ve hem Türk hem yabancı ortak okulların öğrencilerini  uygulamalar ve online toplantılar ile tanıma fırsatı buldular. Ses kayıt özelliği olan “vocaroo” aracı ile yöresel türküler söylediler, “Emaze” uygulaması ile okul, şehir ve ülkemizi ortak okullara tanıttılar.

 

Yılbaşında yabancı ortak okullardan öğrencilerle birbirlerine  e-kartlar yolladılar ve ortak bir 2021 takvimi oluşturdular. “Pixton” ile karikatürler, salgın hastalıklar ile ilgili videolar oluşturdular. Kodlama çalışmaları yaptılar.

 

“Google slaytlar” ile ülkemiz geleneksel el sanatlarını tanıtan çalışmalar yaptılar. “Storyjumper” aracı ile de görüntülü bir e-kitap oluşturdular. Ayrıca, online eğitim sürecinde daha çok kullandıkları interneti doğru kullanabilmek için dijital güvenlik hakkındaki çalışmalara katıldılar.

 

Okul Müdürü Hasan Durmuş, öğrencilerin yaptıkları bu proje ile hem eğitim- öğretim süreçlerine katkı sağlayıcı çalışmalar yaptıklarını, hem ülkemizi tanıttıklarını hem de eğlendiklerini ifade etti.

 

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Ayvacıklı, Öğrenciler, Yabancı, Ülkelerdeki, Öğrencilerle, sanal, iletişim, kuruyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı