Haber Detayı
20 Haziran 2022 - Pazartesi 14:48 Bu haber 282 kez okundu
 
Babalar ve çocuklar oyunda buluştu
Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) tarafından desteklenen Samsun İlk İş Babalık Platformu, Babalar Günü kapsamında Batı Park'ta geniş katılımlı bir baba çocuk etkinliği düzenledi.
YAŞAM Haberi
 Babalar ve çocuklar oyunda buluştu

AÇEV'in 1996 yılından bu yana babaların çocukların bakımına katılmaları, onların gelişimlerini desteklemeleri, onlarla karşılıklı ve yakın ilişki kurmaları için düzenlediği eğitim programları kapsamında, Samsun'da da düzenlenen eğitimler sonucu ilgili babaların bir araya gelerek kurdukları Samsun İlk İş Babalık Platformu çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. 

BABALAR VE ÇOCUKLAR BİRLİKTE YARIŞTI 

Pandemi öncesinde Babalar Günü etkinliğinde Uçurtma Festivali düzenleyen ve bunu geleneksel hale getirmek için çalışmalarını sürdüren Samsun İlk İs Babalık Platformu, önceki gün Babalar Günü'nde çok güzel bir etkinliğe imza attı. Batı Park piknik alanında gerçekleştirilen Baba Çocuk Şenliği'nde çocuklar, babalarıyla doyasıya eğlendi. Atom oyunu, bardak ile su taşıma, çuval yarışı, hülolop başta olmak üzere birbirinden eğlenceli oyunları babaları ile birlikte oynayan çocuklar, unutulmayacak bir gün yaşadı. Etkinlik esnasında, çevrede bulunan mülteci ve çocuk işçileri de oyuna dahil eden platform üyeleri, onların da gönüllerince eğlenmesine vesile oldu. 

“BABA İLE ÇOCUK İLİŞKİSİ 
DUYGUSAL GELİŞİMİ DESTEKLER” 

Etkinlik ve faaliyetleri hakkında bilgi veren Samsun İlk İş Babalık Platformu Sözcüsü Şükür Akçay, "Bizler, ilgili babalar olarak, çocuklarımızın yaşantısına katkı sunmak adına elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Çünkü, babanın çocuğun hayatına dahil olduğu, onunla birlikte vakit geçirdiği zaman aralarında güçlü bir bağ oluşur. Bu bağ ve yakın ilişki çocuğun kendini iyi, güvende hmesinin temelini oluşturur. Aynı zamanda bu ilişki sayesinde babanın çocukla zaman geçirmesi, çocukla farklı etkinlikler yapması çocuğun farklı alanlarda gelişimini destekleyecek birçok deneyim fırsatını da sağlar. Duygusal ve fiziksel olarak aktif bir iletişim, çocuğun sonraki hayatında gelişimsel ve davranışsal olarak olumlu yönde etki yaratır. İlgili babalık çalışmaları bu anlamda bizler için çok önemlidir" dedi. 

Çok sayıda baba ve çocuğun katıldığı şenlik, uçurtma ve frizbi dağıtımının müzikli eğlence ile sona erdi. 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: , Babalar, ve, çocuklar, oyunda, buluştu, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı