Haber Detayı
05 Nisan 2021 - Pazartesi 17:57 Bu haber 617 kez okundu
 
Bangladeş North South Universityile Omü Arasında İş Birliği Toplantısı
Bangladeş’in önde gelen üniversitelerinden North South University ile Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) arasında çevrim içi (on-line) tanıtım toplantısı geniş bir katılımla gerçekleştirildi.
EĞİTİM Haberi
Bangladeş North South Universityile Omü Arasında İş Birliği Toplantısı

Toplantı çerçevesinde bölümler arası işbirlikleri imkânları görüşüldü.

 

OMÜ Uluslararası İlişkiler Birimi Başkanı Doç. Dr. Mustafa Said Kurşunoğlu ile North South Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Biriminden Dr. KatherineLi’ninmoderatörlüğünü üstlendiği toplantıda OMÜ Uluslararası İlişkiler Birimi yetkilileri Birol Kurt ve Tolga Arslan, yaptıkları sunumlarla OMÜ’yü tanıttı.

 

Toplantıda ayrıca, OMÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden Doç.Dr. Özgür Özaydın ve Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden Prof. Dr. Erdal Kılıç ile Doç. Dr. Sedat Akleylek, mensubu oldukları bölümlerve ikili işbirliği imkânları hakkında bilgiler paylaştı.

 

Toplantıya North South Üniversitesinden; İşletme ve Ekonomi Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdul HannanChowdhury, Prof. Dr. GourGobindaGoswami, Dr. Sakib Bin Amin, Dr. Asad Karim KhanPriyo, Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünden Dr. Rezaul Bari, Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden Dr. Hasan Uz Zaman, Dr. M. ShazzadHosain, Çevre Bilimleri Fakültesinden Prof. Dr. NazmunNahar, Matematik ve Fizik Bölümünden Dr. Mamun Molla ve Uluslararası İlişkiler Ofisinden Samina Miti ve OMÜ öğrencisi SafayatHossain katıldı.

 

Önümüzdeki dönemde iki kurumun birimleri arasında işbirliğini güçlendirmek adına bir dizi toplantının yapılması da planlanıyor.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Bangladeş, North, South, Universityile, Omü, Arasında, İş, Birliği, Toplantısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı