Haber Detayı
12 Nisan 2022 - Salı 18:11 Bu haber 191 kez okundu
 
Başkan Demir Kavak’ta
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Kavak ilçesinde iftar programına katıldı.
YEREL YÖNETİM Haberi
Başkan Demir Kavak’ta

AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, Kavak AK Parti İlçe Başkanı Onur Bakır’ın da katıldığı iftar programında çok sayıda vatandaşta yer aldı.

Vatandaşlarla iftar yapan Başkan Mustafa Demir, “Kavak, 3 Kasım seçimlerinden bugüne bakıldığında Samsun'da en iyi gelişen, tam bir şehir olan ilçelerden biri. Kavak sanayi şehri. Ticaret şehri. Türkiye'de şehir merkezine 50 kilometre uzakta ulaşımı ışıklandırılan tek ilçe tekyol, Kavak -Samsun yolu” diye konuştu.

Kavak ilçesindeki altyapı, içme suyu ve yol sorununu bu dönem bitireceklerini dile getiren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir şunları söyledi:

“Ayrıca Kavak ile ilgili OSB’sinden tutun, Bulvar yoluna kadar. Işıklandırılmış, yeşillendirilmiş kaldırımlarıyla konforlu ve kaliteli bir yol olacak. Kanalizasyonların arıtma inşaatı yapıldı. Şu anda faaliyette.Kavak'taki bütün atıksu arıtılıyor. Her alanda, çevre temizliğinden tut kentin gelişmesine kadar Allah'ın izniyle beklediğimizin çok çok üzerinde. OSB’de 3. etabı başlıyor.Dahası olacak. Kavak’ta biz yakın gelecekteyeni OSB konuşacağız. Bu 1, 2, 3 etap da yetmiyor. Kavak’a büyük bir etap lazım. Şimdi Kavak'ın bir eksiği var. Besi Küçük Sanayi sitemiz yok. Onu da yapıyoruz. İnşallah Küçük Sanayi sitesini de seçimlerden önce Kavak’a kazandıracağız. Modern bir Sanayi Sitesi.”

17 İLÇEDE GECE GÜNDÜZ MESAİ
Bir tek Kavak’ta değil 17 ilçede aynı şekilde gece gündüz çalıştıklarını kaydeden Başkan Mustafa Demir, “Makine parkını güçlendirdik. Ekiplerimiz sahada. Bizim işimiz gücümüz çalışmak. Samsun Karadeniz'in merkezi.Genel siyasette,yerel siyasette, yerel yönetimlerin hizmetinde gece gündüz çalışıyoruz. Bu şehir bizimle tanıştı ve durdurak olmadan çalışacağız” ifadelerini kullandı.Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir şöyle devam etti:

“Söz veriyoruz size. Türkiye'ye birçok alanda örnek olduk. Kavaklı hemşerilerimizin asaleti, gücü, varlığı Samsun için müthiş bir enerji. Cumhurbaşkanımızın önderliğinde biz bu kutlu yolun yolcularıyız. 1 gün bile tatil yapmadık ve yapmayacağız. Can tende oldukça akıl başta oldukça samimiyet gayret ile çalışıyoruz ve çalışacağız.”

Kavak’ta içme suyunun tam kapasiteye ulaştığını söyleyen Başkan Demir, seçimden önce de ilçenin tüm mahallede içme suyu ve yol sorunu kalmayacağını dile getirdi. Konuşmasını “Biz Samimiyeti ve gayreti sizden öğrendik” diyen Başkan Demir, “Sizin gücünüz sizin enerjiniz bu memlekete bu ülkeye ruh veriyor. Milletvekilimiz, il başkanımız, kadın kolları, gençlik kolları, büyükşehir, ilçe belediyesi herkes burada. Biz kutlu bir yola yöneldik. Birbirimiziçin elimizden geleni yapıyoruz. Anca bir kanca bir. Gece gündüz çalışıyoruz. Yaratan da bunun bereketini veriyor. İyi niyetle samimiyetle çalışıyoruz. Eksiğimiz varsa söyleyin. Biz yoktan var etme gücüne sahip değiliz. Ama gece gündüz çalışmaya talibiz. Bütün samimiyetimle burada söylüyorum. Geleceğe emin adımlarla yürüyoruz. Çocuklarımız için torunlarımız için. Bakın bu ülkenin cumhurbaşkanına. Cumhurbaşkanımız bu gücü buradan aldı. Bugün Cumhurbaşkanı ile görüşmek için, fotoğraf vermek için dünya liderleri sırada. Bu durup dururken olmadı” ifadelerini kullandı.

            

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Başkan, Demir, Kavak’ta,
Yorumlar
Haber Yazılımı