Haber Detayı
15 Mayıs 2021 - Cumartesi 18:12 Bu haber 481 kez okundu
 
Başkan Demirtaş'tan Dolandırıcılık Uyarısı!..
İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş vatandaşları, belediye adına para isteyenlere itibar etmemeleri konusunda uyardı.
ASAYİŞ Haberi
Başkan Demirtaş'tan Dolandırıcılık Uyarısı!..

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Belediye adına bayramlaşma adına maddi yardım ve para talebinde bulunan dolandırıcılara karşı vatandaşları uyardı.

 

 

Yazılı bir açıklama yapan Demirtaş; 

"Yapılan yazılı açıklamada; Ramazan Bayramını fırsat bilerek kendisini belediye personeli olarak tanıtarak bayram kutlaması nedeniyle vatandaşlarımızdan para ve maddi yardım talebinde bulunulduğu tarafımızca tespit edilmiştir. Gelen şikayetler üzerine yapılan araştırmada ilçe genelinde İlkadım Belediyesi’nin adını kullanarak vatandaşlardan para talep ederek tuzağa düşürmek isteyenleri gerekli kurumlara şikayette bulunduğumuzu ve konunun ayrıntılı şekilde araştırıldığını belirtmek isteriz.

 

Konu ile ilgili açıklama yapan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Herhangi bir belediye personelimizin hiçbir gerekçe ile vatandaşlarımızda Ramazan Bayramı nedeniyle bayramlaşmaya dayanarak  para ya da maddi yardım, bağış talebinde bulunmadığını ve bulunmayacağını belirtmek istiyorum. Bu gibi olaylarla belediyemizi kasıtlı olarak sabote etmek isteyen kişiler olabilir.

 

Daha önce de belirttiğimiz gibi belediyeler ya da başka resmi kurumlar vatandaşlardan hiçbir sebeple para talebinde bulunmamaktadır. Mağdur vatandaşlarımızın en yakın polis merkezine şikayette bulunmaları büyük önem arz ediyor. Bu konuda kıymetli vatandaşlarımızın dolandırıcıların çeşitli senaryolarla kurmuş oldukları tuzaklara düşmemesi için vatandaşlarımızdan daha dikkatli olmalarını rica ediyoruz. Şüpheli durumlarda şahıslarda belediye kimliklerini ibraz etmelerini yada Alo:153 ihbar hattımızı arayarak bizlere bildirmelerini rica ediyoruz ” dedi.

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Başkan, Demirtaş'tan, Dolandırıcılık, Uyarısı!..,
Yorumlar
Haber Yazılımı