Haber Detayı
23 Eylül 2021 - Perşembe 16:53 Bu haber 606 kez okundu
 
BBP'li Erdal Avcı'dan Kamu Kurumlarına Yut Çağrısı
Büyük Birlik Partisi MKYK Üyesi Erdal AVCI, üniversite öğrencilerinin yurt sorununun çözülebilmesi için kamu kurumlarının misafirhane ve sosyal tesislerinin yurt olarak tahsis edilmesi çağrısında bulundu.
SİYASET Haberi
BBP'li Erdal Avcı'dan Kamu Kurumlarına Yut Çağrısı

Üniversite öğrencilerinin yurt sorununun kamuoyunun gündeminin ilk sırasına oturduğunu belirten, BBP MKYK Üyesi Erdal Avcı, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada,

 

“ Türkiye genelinde olduğu gibi Samsun ilimizin ve üniversite bulunan ilçelerimizin de yurt sorununun olduğu duyumları almaktayız. Samsun Valimiz  yapmış olduğu açıklamalara katkı sağlamak amacıyla bizlerde Büyük Birlik Partisi olarak kamu kuruluşların ait misafirhanelerin , sosyal tesislerin , belediyelere ait atıl durumda ki binaların ihtiyaç sahibi öğrencilerimize tahsis edilmesinin yurt sorununa önemli katkı sağlayacağını düşünmekteyiz.

 

Çarşamba ilçemizden bir örnek verecek olursak Çarşamba Şeker Fabrikasına ait şuan boş bulunan 70 adet 3 oda 1 mutfaktan oluşan lojmanların ihtiyaç sahibi öğrencilere tahsis edilmesi durumunda her lojmanda 6 kişi 2 şer kişilik odalarda kalmak kaydıyla 420 tane asgari ücretle ,emekli maaşı ile çocuğunu okutmak isteyen ailelerin öğrencilerine tahsis edilmesi  tarafımızca tavsiye edilmektedir.

 

Zaten 9 yıl kapalı kalıp sonrada zehir santralinin gündemden geri düşürülmesi için ortaya atılan 2 yıldır yapımı yılan hikayesine dönen 22 trilyon masraf edip hala 20 trilyon masraf edilmesi gereken ama bir türlü önünde fotoğraf çektirmekten başka bir şey yapamadığınız şeker fabrikasının lojmanlarında garip gurebanın çocukları bari istifa etmiş olur. “ dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: BBP'li, Erdal, Avcı'dan, Kamu, Kurumlarına, Yut, Çağrısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı