Haber Detayı
29 Temmuz 2019 - Pazartesi 20:40 Bu haber 2021 kez okundu
 
Bilgisayar Mühendisleri Odası Samsun İl Temsilciliği Kuruldu
Bilgisayar Mühendisleri Odası,Samsun’ da İl Temsilciliğini kurdu. İl Temsilciliği Koordinatörlüğüne Akın Ömür Getirildi.
BİLİM-TEKNOLOJİ Haberi
Bilgisayar  Mühendisleri Odası Samsun İl Temsilciliği Kuruldu

Bilgisayar Mühendisleri Odası etkinliğini artırmak, çeşitli kentlerdeki meslektaşları ile bağlarını güçlendirmek amacıyla örgütlenmesini sürdürüyor. Daha önce Samsun’ da İl Temsilcisi seviyesinde çalışmalarını sürdüren Bilgisayar Mühendisleri Odası, 4. dönem yönetim kurulunun 6 Temmuz 2019 günlü toplantısında aldığı kararla Samsun’ da İl Temsilciliğini kurdu.

 

BMO Samsun İl Temsilciliğinin görev alanı Samsun, Amasya, Artvin, Bayburt, Giresun, Gümüşhane, Ordu, Rize, Sinop, Trabzon illeri olarak belirlendi.

 

Cihan ATAÇMuzaffer BAYRAMOĞLUAli Han BEKTAŞAkın ÖMÜR ve Gizem Özlem ÖZTEKEŞİN‘ den oluşan BMO Samsun İl Temsilciliği, Temsilcilik Kurulu ilk toplantısını yaparak Akın ÖMÜR’ ü oy birliği ile Temsilcilik Koordinatörü olarak seçti ve dönem içinde yürütecekleri çalışmaları, gerçekleştirilecek etkinlikleri planladı.

 

Samsun ve çevre illerde düzenlenecek üye buluşmalarının, etkinlik ve eğitimlerin gündeme alındığı ilk toplantıda özellikle 11-15 Eylül 2019’da Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesinde gerçekleştirilecek, Odamızın da paydaşlarından olduğu UBMK 2019 (4. Uluslararası Bilgi​sayar Bilimleri ve Mühendisliği ​Konferansı) için yürütülecek çalışmalar belirlendi.

 

İl Temsilciliği çalışmalarının yanında Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü ile paydaş faaliyetler düzenlemekte olup Samsun Çevre Platformu(SAMÇEP), Samsun Akademik Odalar Birlikteliği(SAOB) ve Samsun 100. Yıl Platformu içerisinde de çalışmalarını yürütmektedir. 

 

Konu ile ilgili kısa bir açıklama yapan BMO Samsun İl Temsilciliği Koordinatörü Akın ÖMÜR, “Bilgisayar Mühendisleri Odası 4. döneminde kurumsallaşma ve örgütlenme çalışmalarına büyük önem vermekte olup odanın tanınması, mesleğin gelişmesi, eğitiminin kalitesinin artması için sorumluluk üstlenerek geleceğe yönelik belirleyici faktör olacaktır” dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Bilgisayar, , Mühendisleri, Odası, Samsun, İl, Temsilciliği, Kuruldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı