Haber Detayı
02 Ağustos 2019 - Cuma 09:39 Bu haber 2764 kez okundu
 
Bilgisayar Mühendisleri Odası Samsun İl Temsilciliği Tanıtıldı
Bilgisayar Mühendisleri Odası Samsun İl Temsilciliği Kuruluşunun tanıtım ve bilgilendirme toplantısı yapıldı.
BİLİM-TEKNOLOJİ Haberi
Bilgisayar Mühendisleri Odası Samsun  İl Temsilciliği Tanıtıldı

TMMOB Samsun İl Koordinasyon Kurulu, Bilgisayar Mühendisleri Odası Samsun İl Temsilciliği Kuruluşu tanıtım ve bilgilendirme toplantısı düzenledi.

 

Mimarlar Odası Samsun Şubesi’nde düzenlenen toplantının açılış konuşmasını TMMOB İKK Sekreteri Mimarlar Odası Samsun Şube Başkanı İshak Memişoğlu yaptı.

 Memişoğlu’nun konuşmasının ardından söz alan Bilgisayar Mühendisleri Odası Samsun İl Koordinatörü Akın Ömür, “Bilgisayar Mühendisleri Odasının etkinliğini artırmak, çeşitli kentlerdeki meslektaşlarımız ile bağlarını güçlendirmek amacıyla örgütlenmemizi sürdürüyoruz. Daha önce Samsun’ da İl Temsilcisi seviyesinde çalışmalarımızı sürdürürken amacımıza yönelik olarak, Samsun’ da İl Temsilciliğinin kurulması kararı alındı. Bu karar ile görev alanımız olan Samsun, Giresun, Gümüşhane, Ordu, Sinop, Trabzon illerine Amasya, Artvin, Bayburt, Gümüşhane ve Rize ilerlide eklendi.

 

BMO Samsun İl Temsilciliği Temsilcilik Kurulu Cihan ATAÇ, Muzaffer BAYRAMOĞLU, Ali Han BEKTAŞ, Akın ÖMÜR ve Gizem Özlem ÖZTEKEŞİN oluşmakta olup ilk toplantımızda Temsilcilik Koordinatörümüzü seçerek Genç Üye Komisyonu ve Eğitim Komisyonunu kurarak dönem içinde yürüteceğimiz çalışmalarımıza başladık.  Bilgisayar Mühendisleri Odası 4. döneminde kurumsallaşma ve örgütlenme çalışmalarına büyük önem vermektedir. Bu çalışmalarda öncelik Samsun ve çevre illerde düzenlenecek üye ve genç üye buluşmalarıyla bölgede halen 62 kayıtlı üye sayısını artırmak olacaktır. Yakın zamanda görev alanımız dahilindeki illerde bulunan üniversitelerin bilgisayar bilimleri bölüm başkanları ile buluşarak çalışmalar yapmak planlarımız arasındadır.” Dedi.

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Bilgisayar, Mühendisleri, Odası, Samsun, , İl, Temsilciliği, Tanıtıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı