Haber Detayı
09 Haziran 2018 - Cumartesi 12:22 Bu haber 4329 kez okundu
 
Birsen Öztürk Balkan Türkleri Derneği'nde
İyi Parti Samsun Milletvekili adayı Birsen Öztürk, Samsun Balkan Türkleri Kültür Haberleşme ve Dayanışma Derneği'ni ziyaret etti.
YAŞAM Haberi
Birsen Öztürk Balkan Türkleri Derneği'nde

İyi Parti Samsun Milletvekili adayı Birsen Öztürk, Samsun Balkan Türkleri Kültür Haberleşme ve Dayanışma Derneği'ni ziyaret etti. Dernekte gençlerin aktif rol alması gerektiğini ifade eden Öztürk, "Gençlerin derneklerde daha aktif rol alması çok önemli. Bunun için sizleri tebrik ediyorum. Ben de  dernek başkanlığı ve yöneticiliklerinde bulundum. Gençlerin derneklerde söz sahibi olması bizi çok mutlu ediyor" dedi.


İYİ parti'nin de yeni ve genç kadrolardan oluştuğunu, Samsun Balkan Türkleri Kültür Haberleşme ve Dayanışma Derneği'nin yönetim kurulunun gençlerden oluşmasının da bu anlamda önemli olduğunu ifade eden Öztürk, " Balkan Türkleri Samsun'da ve bölgede önemli bir nüfus çoğunluğunu oluşturuyor.  Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün hemşehrilerinin bu güce sahip olması ve kültürlerini yaşatmasını da son derece önemsiyorum. Tüm sorunlarınızın çözümü, çözüm önerileriniz ve taleplerinizi yerine getirmek için elimden geleni yapacağım." diye konuştu.

Samsun'da oy verenlerin üçte 1'nin mübadil olduğunu belirten Samsun Balkan Türkleri Kültür Haberleşme ve Dayanışma Dernek Başkanı Uğur Burak Özata, "Samsun'da büyük bir oy potansiyeline sahip bir derneğiz. Aramızda her partiye gönül vermiş üyelerimiz var. Hedefimiz gençlerimizi kendi derneklerine kazandırmak. Yeni bir yönetim kuruluyuz ve hedefimiz mübadil olduğunu ifade eden herkesi derneğimize kazandırmak" şeklinde  konuştu.

Ercan ONUK

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör:
Etiketler: Birsen, Öztürk, Balkan, Türkleri, Derneği'nde, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı