Haber Detayı
13 Mart 2019 - Çarşamba 17:27 Bu haber 9024 kez okundu
 
British American Tobacco’dan Samsun’a depo
British American Tobacco (BAT) Samsun 19 Mayıs Fabrikası bünyesinde açacağı yeni depo için 2 milyon TL yatırım yaptı.
BİLİM-TEKNOLOJİ Haberi
British American Tobacco’dan  Samsun’a depo

British American Tobacco, BAT Türkiye’nin üretim üssü Samsun 19 Mayıs Fabrikası bünyesine, 2 milyon TL tutarındaki yeni deposunu dahil etti. 4.922 bin metrekarelik depolama alanına sahip yeni antrepo ile BAT, ihracat üssü olarak konumlandırdığı Samsun fabrikasını güçlendirmeye devam ediyor.

 

Yeni depo yatırımı hakkında görüşlerine yer veren BAT Türkiye ve Kuzey Afrika Bölge Operasyon Direktörü Radu Dobrescu,Lojistik ağımızı daha da verimli hale getiren bu yatırım ile ihracata ivme katmayı hedefliyoruz. İhracat üssü olarak konumlandırdığımız Samsun fabrikamız BAT Global’de dördüncü, Avrupa ve Kuzey Afrika Bölgesi’nde ikinci fabrika.

Sektörde ihracat sıralamasında ikinci sırada yer alarak Türkiye’den 24 ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. Kapasitesiyle de yeni pazarlara hizmet etme potansiyelini iyi değerlendirerek Türk ekonomisine katkı sağlamaya ve değer yaratmaya devam edeceğiz. BAT Türkiye olarak 15 yılı aşkın Türkiye serüvenimizde elde ettiğimiz başarıları önümüzdeki yıllarda da sürdürülebilir kılmayı hedefliyoruz” dedi.

 

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: British, American, Tobacco’dan, , Samsun’a, depo,
Yorumlar
Haber Yazılımı