Haber Detayı
03 Ağustos 2021 - Salı 18:19 Bu haber 187 kez okundu
 
Canik Belediyesi personeline yangın ve yangın güvenliğiyle ilgili eğitim verildi
Canik Belediyesi Sivil Savunma Uzmanlığı Birimi tarafından düzenlenen yangın tatbikatında CanikBelediyesi personeline yangın ve yangın güvenliği eğitimi verildi.
YEREL YÖNETİM Haberi
Canik Belediyesi personeline yangın ve yangın güvenliğiyle ilgili eğitim verildi

Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Eğitim Amirliği tarafından verileneğitimde yangın öncesinde alınması gereken tedbirler, yangın sırasında neler yapılması gerektiği ve yangın sonrasında hangi faaliyetlerde bulunması gerektiğiyle ilgili bilgilendirme yapıldı.

Uygulamalı şekilde düzenlenen eğitim programını yöneten eğitmenErcan Kabadayı,6331 sayılı İş Güvenliği Kanunu gereğince resmi kurumlarda ve özel sektörde yangın ve yangın güvenliği hakkında verdiklerieğitimin tüm çalışan personel için zorunlu hale geldiğini belirtti.

Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programı öğrencilerinin de görev aldığıuygulamalı yangın eğitimiyleev veiş yerlerinde; araçlarda; ormanlık alanlarda çıkabilecek yangınlar hakkında Canik Belediyesipersoneline bilgi verildi.

Yangın esnasında insanların panik yaptığını söyleyen Ercan Kabadayı, “Böyle bir durumla karşı karşıya kaldıysak panik yapmamamız gerekiyor.Eğer yangın söndürebileceğimiz büyüklükteyse en uygun yangın söndürme cihazını alıp müdahalenin yapılması gerekiyor. Yangın, söndürebileceğimiz büyüklüğü aştıysaçalıştığımız iş yerlerinde, çevremizdeki insanlara yüksek sesle yangın olduğunu haber verip güvenli alanlarageçerek112’yi aramak gerekir.” şeklinde konuştu.

Herhangi bir yangın olayında bütün çalışanların müdahaleci personel sayıldığı bilgisini aktaran Ercan Kabadayı, “Eğer bir yangın oluşursa en yakın yangın söndürme cihazıyla güvenli bir şekilde müdahalenin yapılması gerekiyor. Arkadaşlarımıza da bu şekilde bilgilendirme yapıp tatbikatlarımızıve eğitimimizi sonlandırdık.” dedi.

Türkiye’de artık yeni bir sisteme geçildiğini belirten Kabadayı;İtfaiye, Polis, Ambulans, Jandarma, Sahil Güvenlik veAFAD ihbar numarasının 112 Acil Çağrı hattıyla birleştiğini söyledi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Canik, Belediyesi, personeline, yangın, ve, yangın, güvenliğiyle, ilgili, eğitim, verildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı