Haber Detayı
03 Mayıs 2022 - Salı 22:44 Bu haber 161 kez okundu
 
Canik’te Bayramlaşma Heyecanı
Ramazan Bayramı dolayısıyla Canik Belediyesi’nde düzenlenen bayramlaşma merasiminde birlik ve beraberlik mesajı verildi.
YEREL YÖNETİM Haberi
Canik’te Bayramlaşma Heyecanı

 

Ramazan Bayramı dolayısıyla Canik Belediyesi’nde bayramlaşma merasimi düzenlendi. Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı’nın davetiyle gerçekleştirilen merasim programınaCanik Kaymakamı Mahmut Halal, AK Parti Canik İlçe Başkanı Mahmut Gencay, Canik Belediye Meclis Üyeleri, Belediye çalışanları,Mahalle Muhtarları ve çeşitliSTK üyeleri katıldı. Belediye hizmet binasında geniş bir katılımla gerçekleştirilen buluşmada söz alan davetlilerbirlik ve beraberlik mesajı verdi.

 

Başkan Sandıkçı, bayramların önemine değindi

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Ramazan Bayramı’nın birinci gününde gerçekleştirilen programdamisafirleriyle tek tek bayramlaştı. Davetlilere hitap etmek üzere kürsüye davet edilen Başkan İbrahim Sandıkçı, örf ve adetlerimizde önemli yer tutan bayramların, toplumun birlik ve beraberlik duygularını güçlendirmesi adına üstlendiği role değindi.Başkan Sandıkçı, “Bayramlar birlik ve beraberliği tesis etmenin, küslükleri ortadan kaldırmanın en büyük vesiledir.Allah birlik ve beraberliğimizi daim eylesin. Hep birlikte nice bayramlara ulaşmayıbizlere nasip eylesin” dedi.Pandemi nedeniyle geçtiğimiz yıllarda bazı örf ve adetlerin yerine getirilemediğini dile getirenBaşkan İbrahim Sandıkçı, “Canik ilçemize hizmet etme görevini üstlendiğimiz bu dönemde son yüzyılın dünya çapındakien önemli olaylarıyla karşı karşıya kaldık. Başta pandemi olmak üzere pek çok olumsuzluğu üst üste yaşadık. Allah’ın izniyle millet olarak tüm bu sorunların üstesinden gelmeyi başardık” şeklinde konuştu.

 

Şehitler unutulmadı

Son günlerde gelen şehit haberlerinden dolayı bayramı buruk geçirdiklerini sözlerine ekleyen Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Maalesef ilimize art arda ulaşan acı haberlerden dolayı bu bayramı buruk yaşıyoruz. Allah şehitlerimizin ruhlarını şad,mekanlarını âli eylesin.Bizler bugün burada onların sayesinde bir araya gelerek bu törenlerimizi ifa ediyoruz” dedi. Katılımcıların da söz alarak bayram mesajlarını ilettikleri programda şehitlere rahmet dilekleri yinelenerekülkemizin birlik ve beraberliğine vurgu yapıldı. Canik Belediyesi tarafından düzenlenen bayramlaşma merasimi, Başkan İbrahim Sandıkçı’nın programa katılan çocuklara çeşitli hediyeler vermesiyle son buldu.

 

Sandıkçı güreş şenliklerine katıldı

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, ilçede 150 yıldır devam edengelenekselgüreş şenliklerine katıldı. Üç gün boyunca farklı mahallelerde süren şenliklerin ilk durağı Çağlayan Mahallesi oldu.Pandemi ile birlikte bazı geleneklerin ötelendiğini söyleyenBaşkan İbrahim Sandıkçı burada yaptığı konuşmasında,ilçede geleneksel hale gelen güreş şenliklerinin 150 yıl daha devam etmesini temenni ettiğini ifade etti. Başkan Sandıkçı, “Ekonomik ve küresel krizler, doğal afetler, pandemi derken tüm dünya olarakçok zorlu süreçlerdengeçmekteyiz. Ama buna rağmen hem ülkesini hem dünyayı idare eden bir Cumhurbaşkanımız var. Allah'ın izniyle birlik ve beraberlik içerisinde yakın bir zamanda tüm sıkıntıları geride bırakmış olacağız inşallah" diye konuştu.

 

Başkan Sandıkçı’nın Tuzaklı ve Yayla Mahallelerinde devam edecek olan güreş şenliklerine de bayram boyunca katılacağı öğrenildi.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Canik’te, Bayramlaşma, Heyecanı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı