Haber Detayı
05 Ağustos 2021 - Perşembe 17:59 Bu haber 358 kez okundu
 
Canik’te Hanım Konaklarına Yoğun İlgi
Canik Belediyesi tarafından kadınlara ve çocuklara sosyal, kültürel alanlardaeğitim veren Hanım Konakları pandemiden sonra aktif bir şekilde yüzlerce kişiye hizmet vermeye devam ediyor.
YEREL YÖNETİM Haberi
Canik’te   Hanım Konaklarına Yoğun İlgi

 

Hanım Konakları, kadınlar ile çocuklarınsosyo-kültürel gelişimine katkı sağlayan eğitim ve hizmetleriyle ilçenin dört bir yanında faaliyet gösteriyor. İçinde ahşap boyama, biçki dikiş, el sanatları, iğne oyası, dekoratif ürünler, amigurumi, takı tasarımı, mefruşat, kuaförlük- cilt bakımı, kâğıtrölyef, aşçılık, Arapça, Kur’an-ı Kerim gibi kursları bulunduran Hanım Konakları’nda çocuklar için Sıbyan Eğitimleri de bulunuyor. Pandemi döneminden sonra kapılarını açan Hanım Konakları’nda 250 yetişkin öğrenci, 300 okul çağı Kur’an Kursu öğrencisi vesayısı 150’yi aşan4-6 yaş arasısıbyan mektebiöğrencisi bulunmaktadır.

 

Canik’teki sosyal ve kültürel hayata önemli katkılar sunan Hanım Konakları’nda anneler çeşitli kurslarda kendilerini geliştirirken, çocukların da Konaklarda bulunan kreşlerdegüzel vakit geçirmesi sağlanıyor.Çocukların eğlenirken öğrendikleri, el becerilerini geliştirdikleri eğitim programlarında birbirinden renkli etkinlikler gerçekleştiriliyor. Aynı zamanda içerisinde yer alan Sıbyan Mektebi’nde ise okul öncesi yaş grubundaki çocuklara değerler eğitimi veriliyor. Hanım Konakları’nda, çocukların ilgi alanlarına göre kendilerini geliştirebilecekleri geniş yelpazeye sahip eğitim programları bulunuyor.Hanım Konakları kurs ve eğitim kayıtlarına yeni sezon döneminde de devam edecek.

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Canik’te, , , Hanım, Konaklarına, Yoğun, İlgi,
Yorumlar
Haber Yazılımı