Haber Detayı
22 Ekim 2021 - Cuma 12:02 Bu haber 312 kez okundu
 
Canik'te semt pazarlarının günleri yeniden düzenlendi
Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı pazar esnaflarıyla kahvaltı programında buluştu, pazarcıların sorunlarını dinledi, semt pazarlarının günlerinde düzenleme yapıldı.
YEREL YÖNETİM Haberi
Canik'te semt pazarlarının günleri yeniden düzenlendi

Canik Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programa Samsun Pazarcılar Odası Başkanı Muhammet Yazıcı, Canik Belediyesi Başkan Yardımcıları, Birim Amirleri ve pazar esnafları katıldı.

 

Esnafın taleplerini rahatça dile getirdiği programda halkın temizlik ve gürültü konusunda rahatsız edilmemesi şartıyla Canik’teki semt pazarlarının 25 Ekim Pazartesi günü itibariyle haftanın 6 günü açılması karara bağlandı.

 

BAŞKAN SANDIKÇI’DAN ADALET VURGUSU

 

 Başkan İbrahim Sandıkçı, “Adalet her şeyi ayakta tutan önemli bir kavramdır. Herkese eşit davranmak gerekir. Adaletsizliğe asla tahammülümüz yok. Kimseyi asla mağdur etmeyeceğiz. Bugüne kadar yapılan hiçbir eylem sizi üzmek için yapılmış değildir. Biz sizi asla yalnız bırakmayız. Ama devlet de kurallarla yönetiliyor. Kurallara uymak mecburiyetindeyiz.

 

 Herkes çevreye ve başkalarının hukukuna saygılı olmalıdır. Lokal boyuttan ziyade genel fotoğrafa bakmak lazım. Biz idareciler olarak parçaya bakmayız. Bütüne bakmak gibi bir zorunluluğumuz var.  Başkalarının yaptığı yanlışlar bize örnek olamaz. Biz devletin talimatlarını uyguluyoruz. Devletin bir çalışma usulü var. Kanunlar çıkartılır, yönetmelikler çıkartılır ve biz idareciler de bunları uygulamak zorundadır. Pandemi hala devam ediyor. Devlet tarafından gelen bir genelge, yazı olursa bunu uygulamakla mükellefiz. Devlet kanunlarla idare ediliyor. Biz bu kanunlara uymak zorundayız.”dedi.

 

CANİK’E YAKIŞIR ÖRNEK PAZARLAR KURULUYOR

Maske konusuna önem gösterdiklerini belirten Başkan Sandıkçı, pandemi kurallarına riayet edilmesi konusunda uyarıda bulundu. Pazarların daha temiz bırakılması, temiz kullanılması konusuna dikkat çeken Başkan Sandıkçı, ölçü ve tartı konusunda çok hassas davranılması gerektiğini belirtti.

 

KUZEY YILDIZI MAHALLESİ’NDE PAZAR AÇILIYOR

Canik Belediyesi’ne 500’e yakın pazar esnafının kayıtlı olduğunu belirten Başkan İbrahim Sandıkçı, esnafın giyim kuşamı, müşterisine karşı tutum ve davranışıyla topluma örnek olması gerektiğini söyledi. “Hedefimiz, Canik’te örnek pazarlar oluşturmak. Şemsiyesini bizim verdiğimiz, standını bizim kurduğumuz tek tip pazarlar oluşturmak niyetindeyiz. İlçede esnafıyla, ortamıyla, temizliğiyle örnek teşkil eden kapalı alanların bulunduğu pazar yerleri kurulacak.

 

Vatandaş ve esnafın daha huzurlu alışveriş yapabilmesi için ortak tedbirler almak gerekiyor.  Sorunlar diyalog yoluyla, üslubuna uygun şekilde konuşarak çözülebilir." diye konuştu.

Yeni düzenlemeye göre Canik’teki pazarların yeri ve günü şu şekilde belirlendi:

Pazartesi günü Hasköy Mahallesi,

Salı günü Uludağ Mahallesi,

Çarşamba günü Yavuzselim Mahallesi,

Perşembe günü Karşıyaka Mahallesi,

Cumartesi günü Gaziosmanpaşa Mahallesi,

Pazar günü Kuzey Yıldızı Mahallesi.

 

PAZARCILAR ÇÖPLERİ POŞETLERE KOYACAK

Site sakinlerinin yoğunlukta olduğu Kuzey Yıldızı Mahallesi’nde Pazar günleri açılması kararlaştırılan semt pazarının vatandaşın rahatsızlık yaşamaması için saat 9.00’dan sonra kurulmasına karar verildi. Toplantıda söz alarak taleplerini dile getiren pazar esnafları, tezgahında biriken çöpleri belediye tarafından verilen poşetlere koymayı taahhüt etti.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Canik'te, semt, pazarlarının, günleri, yeniden, düzenlendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı =file_get_contents('http://anti-adblock.adnow.com/aadbAdnow.php?ids=863862,863864,863865');