Haber Detayı
26 Şubat 2020 - Çarşamba 19:11 Bu haber 1054 kez okundu
 
Canik’te Sosyal Medya Semineri
Canik Belediyesi “Dijital Öğrenme Yolları ve Sosyal Medyanın Doğru Kullanımı” konulu seminer düzenledi.
BİLİM-TEKNOLOJİ Haberi
Canik’te Sosyal Medya Semineri

 Canik Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen seminerde,  Uluslararası Sosyal Medya Derneği (USMED) Başkanı Said Ercan, öğrencilere  Dijital Öğrenme Yolları ve Sosyal Medyanın Doğru Kullanımını anlattı.

 

Yoğun katılımın olduğu “Dijital Öğrenme Yolları ve Sosyal Medya Kullanımı”konulu seminerde konuşan Said Ercan, doğru kullanılmayan sosyal medya araçlarının gelecekte gençliğimizi bir veba hastalığı gibi saracağını belirtti.

 

Günümüzün en büyük teknoloji hastalıklarından sayılabilecek sosyal medya kullanımı ile ilgili önemli açıklamalarda bulunan Said Ercan, “Dünya’da sosyal medya kullanımında ilk beşte, tik tok kullanımında ilk üçte olan ülkemiz insanları maalesef tamamen tüketime yönlendirilmektedirler. Yaşadığımız çağda teknoloji ile birlikte internet kullanımı kaçınılmaz.Fakat bunu doğru kullanarak teknolojinin esiri olma yerine  ondan faydalanmak gerekir.  İnsanların sevilip eşyaların kullanıldığı zamandan, eşyaların sevilip insanların kullanıldığı bir döneme girildi. Bunun nedeni de, yanlış kullanılan sosyal medya ve internet bağımlılığıdır.” Dedi.

.

 

Said Ercan, “Dünya’da internet ve sosyal medya bağımlılığı ile birlikte foma (internet bağımlılığı) ve hikikomori (yalnızlık) gibi birçok günümüz hastalıkları oluşmaktadır. Çocuklarımızı sosyal medya kullanımında doğru yönlendirmek ve zamanı doğru verimli kullanmalarını sağlamak zorundayız. Çocuklarımıza bir nevi meşguliyet terapisiyapmalıyız, onlarla zaman geçirmeliyiz.

 

Sosyal medyayı etkin kullanan kurum ve kuruluşlar, kriz yönetimi, itibar yönetimi gibi alanlarda , kariyer ve gelecek açısından daha öne çıkarak önemli bir ivme kazandı. Ülke yönetimlerinde bile söz sahibi olan, başkan seçen, başkan indiren konuma gelen sosyal medya, insanı kullanan bir yapay zekâ haline geldi. Dünyanın yüz okuma-tanıma teknolojisini yapan kişi sizin gibi öğrenciyken 350 Dolarla Japonya’ya gitmiş,  şu an dünyanın en büyük yüz tanıma şirketinin sahibi.  Dünyada ilk siber güvenlik şirketini 15 yıl önce Amerika’ya okumaya giden Melih Abdulhayoğlu kurdu. Dünyanın en büyük oyun şirketi Crafting.. 3 Giresunlu genç Almanya’ya işçi olarak giderek orada bu şirketi kurdular.”Diye konuştu.

 

“Dijital Öğrenme Yolları ve Sosyal Medya’nın Doğru Kullanımı”  konulu seminere Canik Belediye Başkan Vekili Muzaffer Emuce, Canik Kaymakamı Mahmut Halal, Canik İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Uzunlar, Canik İlçe Müftüsü Ali Çebi, Canik İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Osman Abanoz, Okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve belediye personeli katıldı.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Canik’te, Sosyal, Medya, Semineri,
Yorumlar
Haber Yazılımı