Haber Detayı
08 Şubat 2022 - Salı 18:31 Bu haber 757 kez okundu
 
Çarşamba Belediyesi'nden ücretsiz otopark
Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, Batı Yaka Abdullah Paşa Meydanı Otoparkı ve Doğu Yaka Katlı Otoparkının ücretsiz olarak vatandaşların kullanımına sunulacağını açıkladı.
YEREL YÖNETİM Haberi
Çarşamba Belediyesi'nden ücretsiz otopark

Çarşamba Belediyesi ilçede bulunan 2 büyük otoparkı, ilçedeki park yoğunluğunun önüne geçmek ve vatandaşların otoparkları daha aktif kullanabilmelerini sağlamak için ücretsiz hale getiriyor.

 

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan’ın yaptığı açıklamaya göre Batı Yaka Abdullah Paşa Meydanı Otoparkı ve Doğu Yaka Katlı Otoparkı, 9 Şubat Çarşamba gününden itibaren vatandaşların kullanımına ücretsiz olarak sunuluyor.

 

Otoparklar ücretsiz oluyor

Konuya dair açıklamalarda bulunan Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, “Vatandaşlarımızın daha iyi hizmete ulaşabilmesi ve şehrimizdeki park sorunun önüne geçebilmek adına bundan sonra otoparklarımızı ücretsiz olarak kullanıma sunuyoruz. Çarşamba’mız araç yoğunluğunun fazla olduğu bir ilçe. Biz de bu unsuru gözeterek ilçe merkezimizdeki park yoğunluğunun önüne geçebilmek adına belediyemize ait Batı Yaka Abdullah Paşa Meydanı Otoparkı ve Doğu Yaka Katlı Otoparkını ücretsiz yapıyoruz.

 

 

Göreve geldiğimizde ilçemizde bulunan parkomatları kaldırmış, böylelikle yol üzeri ücretli otopark uygulaması dönemini sona erdirmiştik. İnşallah bu yeni uygulamamız da şehrimiz için güzel olacaktır.  Önceliğimiz hemşehrilerimizin mağdur olmaması, daha iyi bir hizmetten faydalanabilmesi. Bu kapsamda ücretsiz otopark uygulamamız ilçemiz ve hemşehrilerimiz için hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Çarşamba, Belediyesi'nden, ücretsiz, otopark,
Yorumlar
Haber Yazılımı