Haber Detayı
07 Mayıs 2021 - Cuma 17:47 Bu haber 466 kez okundu
 
Çarşamba Mekanik Otoparkının İlk Harcı Döküldü
Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Çarşamba İlçesi’ne yaptırılan 214 araçlık Mekanik Otoparkın ilk harcı döküldü.
YEREL YÖNETİM Haberi
Çarşamba Mekanik Otoparkının İlk Harcı Döküldü

Çarşamba İlçesi’nin Orta Mahalle Şehit Tuncay Kocabaş Caddesi’ndeki eski pazar yerinin bulunduğu 1880 metrekarelik alanda yapılacak olan otopark trafik sorununa da çözüm olacak.

 

 1 yıl içerisinde tamamlanacak olan 3 katlı 214 araçlık Mekanik Otoparkın ilk harcı Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ile Başkanvekili Nihat Soğuk, Genel Sekreter Yardımcıları Şenol Yıldız, Ali Seyfi Küçükgöncü, Zennube Albayrak, Çarşamba Kaymakamı Şükrü Yıldırım, Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, AK Parti Çarşamba İlçe Başkanı Taner Özden ve Fen İşleri Daire Başkanı Metin Köksal’ın da katılımıyla atıldı.

 

Mayıs 2022’de tamamlanması planlanan otoparkta, otomobilleri  asansörlü otomatik ve mekanik sistem park edecek. Araçlar yine otomatik sistemle park alanından alınıp asansöre bindirilerek sahiplerinin önüne getirilecek. Otopark, çalışma tekniği ile uygun park yeri bulmayı kolaylaştıracak, zamandan ve yakıttan tasarruf imkanı sağlayacak.SON TEKNOLOJİ ÜRÜNÜ


Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "İlçemizin her iki yakasına son teknoloji ürünü otopark kazandırıyoruz. Vatandaşlarımızın ihtiyacı olan ne varsa yapmaya çalışıyoruz. İlçemizde yaşayan her vatandaşımız her şeyin en güzelini hak ediyor. Araç park edilirken emniyet noktasında en güvenli otopark sistemi bu. İlçemizin doğu yakasında çok önemli bir probleme çözüm üretecek olan mekanik otoparkımızı 2022 Mayıs ayında hizmete alacağız. Emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Çarşamba, Mekanik, Otoparkının, İlk, Harcı, Döküldü,
Yorumlar
Haber Yazılımı