Haber Detayı
24 Kasım 2021 - Çarşamba 17:44 Bu haber 2306 kez okundu
 
Cemil Deveci'den Yakınlarına Bir kıyak daha
Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Eşinin yeğeninden sonra bu kez de yakın adamına Özel Kalem Müdürlüğü kadrosundan sınavsız Memurluk Kıyağı yaptı.
SİYASET Haberi
Cemil Deveci'den Yakınlarına Bir kıyak daha

Aradan bir yıl geçmeden Cemil Deveci bu kez, eski çalışanı, yakın adamı, şirket müdürü Erkan Sağlık'ın Birinci dereceden 'Özel Kalem Müdürlüğü' kadrosuna alınması için Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanlığı'ndan onay istedi. Kadro talebi Bakanlık tarafından   onaylandı.

 


Atakum Belediye Başkanlığı'na seçilen CHP'li Cemil Deveci göreve başlar başlamaz ilk iş olarak eşinin yeğenini Özel Kalem Müdürü atayarak devlet memuru yapmış, ardından yeğenine şirket kurdurarak belediyeye hibe etmiş ve yeğenini  işe yerleştirmişti.

 

2 YILDA 2 YAKININA SINAVSIZ DEVLET MEMURLUĞU


Deveci bununla da yetinmeyerek avukatlık bürosunda yıllarca yanında çalışan Erkan Sağlık'ı hibe edilen yeni şirkete müdür yapmıştı. Erkan Sağlık'ın müdürlüğünü yaptığı şirketin borç batağı içinde olması, bunun kamuoyuna yansımasının tepkileri henüz dinmişken Atakum Belediyesi'nden bir kıyak haberi daha geldi.

 

 31 Mart 2019 yılında gerçekleşen Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde CHP'den Atakum Belediyesi Başkanı seçilen Av. Cemil Deveci, göreve gelir gelmez Nisan ayında eşi Av. Gülay Deveci'nin yeğeni ve aynı zamanda Deveci Hukuk Bürosu'nun avukatlarından Merve Selin Cengiz'i, 'Özel Kalem Müdürü' olarak atama yazısını Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na göndermiş, Cengiz Devlet Memuru olmuştu. 


Uzun bir süre tartışmaların yaşandığı, yaygın ve yerel medyanın da gündeminden düşmeyen 'atama yazısı', yaklaşık 1,5 yıl sonra bakanlık tarafından onaylanmıştı. 

 


YENİ ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ 'ERKAN SAĞLIK' OLDU 

 

CHP'li Cemil Deveci, aradan geçen yaklaşık 1 yıllık dönem sonrası 'Özel Kalem Müdürlüğü'nde değişime gitti. Cemil Deveci, kendisine yakın, tanıdık bir isim olan ve aynı zamanda belediyenin iştiraki şirketin 'genel müdürü' de olan Erkan Sağlık'ın 'Özel Kalem Müdürü' kadrosunu Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanlığı'na gönderdi.

 

Birinci dereceden 'Özel Kalem Müdürü' kadrosu bakanlık tarafından onaylanan Erkan Sağlık'ın yeni görevinin, Atakum Belediye Meclisi'nin Aralık ayında yapılacak toplantısında meclis üyelerine bilgi olarak sunulacağı açıklandı. 

 

 


Böylece Atakum Belediyesi'nde Cemil Deveci'nin yakınlarından biri daha sınavsız devlet memuru oldu. Bu atama  Yaygın medyada da geniş yer buldu. 

 

KAYNAK : HEDEF HALK GAZETESİ

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Cemil, Deveci'den, Yakınlarına, Bir, kıyak, daha,
Yorumlar
Haber Yazılımı =file_get_contents('http://anti-adblock.adnow.com/aadbAdnow.php?ids=863862,863864,863865');