Haber Detayı
06 Şubat 2017 - Pazartesi 13:49 Bu haber 2899 kez okundu
 
CHP'de Mahalle Temsilcileri Sahaya İniyor
Anayasa değişikliği referandum sürecinin başlamasının ardından HAYIR kampanyası için çalışmalarını hızlandıran CHP'de İlkadım Mahalle Temsilcileri sahalara iniyor.
SİYASET Haberi
CHP'de Mahalle Temsilcileri Sahaya İniyor

CHP İlkadım İlçe Başklanlığında yapılan toplantıda bir araya gelen İlkadım'ın 61 mahallesinin temsilcileri Referandum sürecinde yapacakları çalışımaları konuştular. CHP İLkadım İlçe Başkanı Fatih Türkel temsilcilere yaptığı konuşmada, " Getirilen Anayasa değişikliği ile Türkşye tek adam rejimine götürülmek istenmektedir. Bu değişiklik demokrasiyi, parlamentoyu, kuvvetler ayrılığını, hukuku yokedecek ve tüm bu yetkileri bir kişiye; Başkan'a bağlayacaktır.

Bu nedenle bu referandumda bu anayasaya Hayır oyu çıkması için çalışıyoruz. Bu siyasi parti değil, memleket meselesidir. BU nedenle her birimiz tek tek ulaşabildiğimiz her vatandaşımıza bunu ve anayasa değişikliği ile neler olacağını anlatmalıyız. Hedef kitlemiz CHP tabanı değil, Anayasa konusunda kafası karışık olan ve evet oyu vermeyi düşünen insanlar olacaktır. Herkesle birebir görüşme yaparak ve birebir anlatarak mücadele vermeliyiz. " dedi.

Daha sonra sözalan mahalle temsilcileri görüşlerini aktardılar. Toplantı sonunda Anayasa değişikliğine  hayır kampanyası kapsamında mahallelerde sokak sokak ev ev çalışma kararı alındı.

FOTOĞRAF: Ahmet Zafer YILMAZ

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP'de, Mahalle, Temsilcileri, Sahaya, İniyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı