Haber Detayı
14 Mayıs 2021 - Cuma 21:16 Bu haber 882 kez okundu
 
CHP'den TFF ve MHK'ya Samsunspor için Çağrı
CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, Samsun'daki tüm siyasi parti, milletvekili ve STK'ları MHK ve TFF'ye adil bir futbol için adalet ve Play Off maçlarının seyircili oynanması için çağrıda bulunmaya ve destek vermeye davet etti.
SPOR Haberi
CHP'den TFF ve MHK'ya Samsunspor için Çağrı

Fatih Türkel, taraftarın 12. güç olduğunu belirttiği açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

 

" Milli mücadelenin ilk kıvılcımının çakıldığı millet olmanın ilk adımının atıldığı günün 102nci yılını büyük bir gururla kutladığımız bu günlerde haykırıyoruz ki Samsun; milli birliğin uyanışın, şahlanışın şehridir.

 

Hiç kuşku yok ki şehrimiz, Samsun’un tüm siyasi hesaplardan, bireysel beklentilerden ziyade ülkemizin hangi şehrinden gelirsek gelelim doyduğumuz, çocuklarımızı büyüttüğümüz, mutlu ve umutlu bir şekilde yaşadığımız şehirdir.

 

Samsun’un en büyük ve onurlu markası Atatürk armalı Samsunspor’umuzdur.

 

Samsunspor sadece bir kulüp değil bir imajdır, şehrimizin markasıdır, Samsun’un dünyaya açılacak yüzüdür. Samsunspor bu şehrin bütün kutuplaşmalarını ortadan kaldıracak Samsun’un çimentosunu oluşturan birleştirici gücüdür.

 

Samsunspor’umuz ve Kulüp Başkanımız Sayın Yüksel Yıldırım süper lig yolunda büyük mücadeleler vermekte ve bu zorlu yolda bir sürü haksızlığa uğrayarak Samsunspor ve Samsun için can siperane emek vermektedir.

 

Buradan şehrimizin ekmeğini yemiş suyunu içmiş tüm Samsun’luları, siyasi partilerimizin tüm il ve ilçe başkanlarını, Samsun’un Milletvekillerini, başta Büyükşehir olmak üzere tüm belediye başkanlarını, demokratik kitle örgütlerinin ve derneklerimizin temsilcilerini tek yürek olarak

 

  • Türkiye Futbol Federasyonu’na ve Merkez Hakem Kurulu’na çağrıda bulunmaya;

 

  • TEMİZ VE ADİL BİR FUTBOL LİGİ İÇİN adil tutum talep etmeye,

 

  • 1. Lig Play-Off Final maçlarının kısıtlı da olsa seyircili oynanması ile ilgili tüm mecradan çağrı yapmaya

 

Samsunspor’umuzun kader maçında 12nci güç olarak takımımızla taraftarını buluşturmak için tavır koymaya davet ediyoruz.  "

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: CHP'den, TFF, ve, MHK'ya, Samsunspor, için, Çağrı,
Yorumlar
Haber Yazılımı