Haber Detayı
02 Aralık 2021 - Perşembe 12:54 Bu haber 432 kez okundu
 
CHP'li Hancıoğlu'ndan Sandık Çağrısı
CHP Parti Meclisi Üyesi ve Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada elektrik faturalarında KDV’nin kaldırılmasını ve ekonomik sıkıntılardan kurtulmak için seçime gidilmesi gerektiğini söyledi.
SİYASET Haberi
CHP'li Hancıoğlu'ndan Sandık Çağrısı

Hancıoğlu TBMM’de yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

 

Elektrik faturasına yansıtılan TRT payını kaldırmayı amaçlayan düzenleme yerindedir ancak yetersizdir. Bu teklifte 21 ayrı kanunda 38 ayrı düzenleme yapılıyor yani yine bir torba yasa için mesai yapıyoruz. Torba yasa uygulaması, yasama yetkisinin asli ve genel olma özelliğine darbe vuran bir uygulamadır. Meclisi yıllardan beri neredeyse sadece torba yasalar için çalıştıran iktidar, bu yüce çatının iradesini de yasama yetkisini de yok etmektedir.

 

 

Bu kanun teklifi, elektrik faturasına yansıtılan TRT payını kaldırmayı amaçlayan hükümler oluşturuyor. Fatura ne kadar hafifleyecek? 100 liralık elektrik faturası 2 lira düşecek. Komisyon üyesi milletvekillerimiz teklifin Komisyon görüşmeleri safhasında ısrarla şunu söylediler ve talep ettiler: TRT payını kaldırmak yetmez, faturalara yüzde 18 oranında yansıtılan KDV de hiç olmazsa kış ayları boyunca kaldırılsın, diğer dönemlerde de KDV yüzde 1 olarak uygulansın ki vatandaşımız biraz nefes alsın. Çünkü elektrik, vatandaş için temel tüketim harcaması kalemi durumundadır ve temel tüketim kalemleri üzerinde vergi yükü azaltılmadıkça vatandaş nefes alamayacaktır.

 

YANGINA BENZİN DÖKÜYORLAR

 

Memlekette bir yangın var ,  Mutfakta bir yangın var. Peki, ortada bir iktidar var mı? Hayır, yok. Yangını çıkaran kundakçı, itfaiyeci kılığına bürünmüş "Yangını söndürüyorum." pozu verip ateşe benzin döküyor, etrafına da "Ekonomik kurtuluş savaşı veriyoruz." masalı anlatıyor. Aslında soru çok basit: Bu memleketin ekonomisini kurtuluş savaşı verilecek noktaya kim getirdi?

 

Bu ülkeyi yirmi yıl yöneteceksin, bu milletin seksen yıl boyunca emek harcayıp alın teri dökerek yarattığı iktisadi varlıkları satıp savacaksın, 5 tane yandaş müteahhidi beslemek için devletimizi yani milletimizi onlara borçlandıracaksın, bu uğurda hazinenin içini boşaltacaksın, Merkez Bankasının rezervlerini tüketeceksin, sonra da dönüp millete "Ekonomide kurtuluş savaşı veriyoruz." Diyeceksin.

 

KÖRFEZ FONLARININ YOLUNA KIRMIZI HALI DÖŞÜYORLAR

 

Onurumuz, namusumuz" dediğimiz Türk lirasını günden güne değersizleştirip değer yitiren Türk şirketlerini ucuza kapatmaları için körfez fonlarının yoluna kırmızı halılar döşeyeceksin. Tüm bunlara sebep olup da üstüne bir de "Kurtuluş savaşı veriyoruz." demek bu milletin aklıyla alay etmektir, daha da ötesi emperyalistleri, yedi düveli bu topraklardan atmak için canını veren atalarımıza, dedelerimize hakaret etmektir.

Şimdi, birileri eline almış millîlik, yerlilik terazisi herkesi tartıyor. Onların varsa bizim de yerlilik, millîlik terazimiz var. Bizim terazimiz "Ben ülkemi pazarlamakla mükellefim" diyenleri tartıyor.

 

. YİĞİT OLAN, MİLLETİN İRADESİNE İNANAN, MİLLETİN TERAZİSİNE GÜVENEN DERHÂL SANDIĞI KURAR

Bizim terazimiz vergisini bu memleketin hazinesine kazandırmamak için kıblesini off-shore cennetlerine çevirenleri tartıyor. Bizim terazimiz BOP Eş Başkanlarını tartıyor. Bizim terazimiz dolarla ihale alanları garanti altına almak için Londra mahkemelerine yetki verenleri tartıyor.

 

Ve sonra şunu söylemek isterim ki bugün canı yanan şu kara kışta kaderine terk edilen milletimizin elinde de bir terazi var ve o teraziyi bir an önce kullanmak için haykırıyor. Yiğit olan, milletin iradesine inanan, milletin terazisine güvenen derhâl sandığı kurar.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: CHP'li, Hancıoğlu'ndan, Sandık, Çağrısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı =file_get_contents('http://anti-adblock.adnow.com/aadbAdnow.php?ids=863862,863864,863865');