Haber Detayı
19 Nisan 2021 - Pazartesi 16:39 Bu haber 2202 kez okundu
 
CHP Samsun İl Başkanı Türkel’den AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu’ya Kepenk Kapatma Cevabı
CHP Samsun İl Başkanı Fatih TÜRKEL Samsun da Yılın İlk 3 ayında Samsun da Kapanan Esnaf sayısını tekrar açıkladı ve kendisini yalancılıkla AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu’ya rakamlara cevap verdi.
SİYASET Haberi
CHP Samsun İl Başkanı Türkel’den AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu’ya  Kepenk Kapatma Cevabı

CHP samsun İl Başkanı Fatih Türkel, geçtiğimiz günlerde Ocak ve Şubat aylarında Samsun’ da kepenk kapatan esnaf sayısını 341 olarak açıklamıştı.

 

Bu açıklamanın ardından  AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu da bir açıklama yaparak Samsun’da kepenk kaprtan esnaf sayısının 62 olduğunu, Türkel’in doğruyu söylemediğini ifade etmişti.

 

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel de Ersan Aksu’ya belgelerle ve rakamlarla cevap verdi.

 

Türkel, Samsun’da e kepenk kapatan esnaf sayısının Türkiye Esnaf Ve Sanatkarlar Konfederasyonu Sicil Gazetesi Resmi verilerine göre. Sadece Ocak ve Şyubat Aylarında 341 olduğunu, 3 ay toplamının ise 523 olarak belirtildiğini açıkladı. Türkel, Samsun’da sadece Mart Ayı’nda 182 esnafın kepenk kapattığını bildirdi.

 

 

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, “ Sayın Aksu, bizim açıklamamız sonrasında bir açıklama yaparak Samsun’da kepenk kapatan esnaf sayısını 62 olarak açıklamış, devamında CHP İl Başkanı’nı  yani beni, yanlış rakamlarla siyaset yapmakla,  halkı yanlış yönlendirmekle eleştirerek  yalan üretmekle suçlamıştır.

 

SAYIN Aksu’nun da dediği gibi keşke Samsun’da hiçbir esnaf kepenk kapatmasa, hiçbir çocuk yatağa aç girmese…Keşke sözcüğünü kullanacak en son kişi İktidar Partisi AK Parti’nin Samsun İl Başkanı’dır.

 

Özellikle pandemi sürecinde AKP Samsun’da sadece hayal pazarladı. Kahveci, Lokantacı, servis esnafı,  dolmuşçu, tekstilci, cep telefoncu ve daha bir çok esnaf kan ağlıyorken, dertlere çare olamayan AK Parti İl Başkanı muhalefeti tenkit ediyor yalancılıkla suçluyor.

 

Ana muhalefet partisinin İl Başkanı rakam uydurmaz. Biz görevimizin gereğini yapıyor, halkımızla ve esnafımız ile sürekli kucaklaşıyor, vatandaşın dertlerini dinliyor iktidar partisini uyarıyoruz. Resmi rakamlar dışında sokağın durumu daha da perişan, üzülerek söylüyoruz ki ramazan sonu durum daha da vahim olacak tedbir alınmaz ise kapanmalar misli ile artacaktır. Sayın AK Parti İl Başkanı; sizde görevinizi yapın, esnafın derine  çare olun”  dedi…

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: CHP, Samsun, İl, Başkanı, Türkel’den, AK, Parti, İl, Başkanı, Ersan, Aksu’ya, , Kepenk, Kapatma, Cevabı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı