Haber Detayı
19 Şubat 2021 - Cuma 17:09 Bu haber 5707 kez okundu
 
CHP Samsun İl Gençlik Kolları Başkanlığı'na Öykü Özkan getirildi.
Bir önceki gençlik kollları Başkanı Furkan Demir'in yakalandığı amansız hastalık sonucunda hayatını kaybetmesinin ardından boşalan CHP Samsun İl Gençlik Kolları Başkanlığı'na Öykü ÖZKAN getirildi.
- Haberi
CHP Samsun İl Gençlik Kolları Başkanlığı'na Öykü Özkan getirildi.

 Öykü Özkan, başkanlığa getirilmesi ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi:

" 14 yaşında Halkçı liseliler örgütlenmesinde siyasete başladım, 16 yaşında Halkçı Liseliler(HALKLİS) Samsun İl başkanı oldum. 19 yaşında Samsun İl Gençlik Kolları yönetiminde görev aldım, gençlik kolları kurultay delegeliği yaptım. 21 yaşında 23 şubatta yapılan Gençlik Kolları İl Başkanlığı seçiminde Furkan Demirin başkanlığında yeniden İl Gençlik Kolları sosyal politikalardan sorumlu il başkan yardımcılığı ve gençlik kolları kurultay delegeliği yaptım. 


 Örgütün içerisinde yetişmiş bu örgüt sayesinde bir şeyler başarmış, dostluklar edinmiş bir kadınım. Örgütsel mücadelemde yetişmiş olduğum olgular üzerinde, gençlik kollarındaki ve siyasi mücadeleler yürüten arkadaşlarımızın yanında olmak onlara yardımcı olmak en büyük gayretim olacaktır. Bu ülke için ben de mücadele etmek istiyorum diyen her arkadaşıma, onlara hangi konuyla yardımım dokunacak ise üzerime düşen her görevi yerine getirmeye hazır olduğumu tüm Samsun kamuoyuna açıklamaktan onur duyuyorum.

 Siyasi mücadelem hangi kademede, hangi yönetim seviyesinde olursa olsun önce halkımın sonra partim olan Cumhuriyet Halk Partisinin emrindeyim. Benden önce birlikte bayrağı devraldığımız İl başkanım, değerli büyüğüm, ağabeyim Furkan Demir'e partimiz için ve bize kattıkları için minnettarım. Mekanı cennet olsun. "

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: CHP, Samsun, İl, Gençlik, Kolları, Başkanlığı'na, Öykü, Özkan, getirildi.,
Yorumlar
Haber Yazılımı