Haber Detayı
05 Nisan 2022 - Salı 15:04 Bu haber 1403 kez okundu
 
Çiftçi Zekat Değil 299 Katrilyon Alacağını İstiyor
Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Büyük Birlik Partisi MKYK Üyesi Erdal AVCI Türk Kızılay Genel Başkanı Kemal Kınık’ın toplayacakları zekatlarla sıkıntı çeken üreticilerin borçlarının ödeneceği bir model kuracakları açıklamasına sert tepki gösterdi.
SİYASET Haberi
Çiftçi Zekat Değil 299 Katrilyon Alacağını İstiyor

Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Büyük Birlik Partisi MKYK Üyesi Erdal AVCI, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi

“ 2006 yılında bu hükümet döneminde çıkan tarım kanuna göre “” Tarımsal desteklemelerin finansmanı başlıklı 21. Maddesinde Tarımsal Desteklemelerin finansmanı bütçe kaynaklarından ve dış kaynaklardan sağlanır, bütçeden ayrılacak kaynak gayri safi milli hasılanın 1 ‘nden az olamaz”” ifadesi yer alıyor.

 

 

Ak Parti hükümetinin yanlış tarım politikaları, tarım sektörünün artan girdi maliyetleri ve yetersiz destekler nedeniyle her geçen gün çiftçi üretimden vazgeçmektedir. 2006 yılında yukarıda belirttiğimiz kanun gereği çiftçilerimize bu zamana kadar verilmesi gereken gayri safi milli hasılanın 1 ‘i şekilde ifade edilen desteğin miktarı 299 milyarı( eski parayla katrilyonu) bulmuştur. Çiftçiye destekleme ödemesi şeklinde verilmesi gereken bu paranın verilmesi halinde çiftçi maddi anlamda rahatlayacak ve kimsenin zekatına ihtiyacı kalmayacaktır.

 

 

Bu sebeple bu açıklamasını çiftçilerimize hakaret kabul ederek diyoruz ki hükümetin direk taraf olarak seçtirdiği  Kızılay Genel Başkanı Kemal Kınık’ın üreticiye zekat vermek için geliştirecekleri model yerine gayri safi milli hasıladan verilmesi gereken paranın çiftçiye anasının ak sütü gibi helal olarak verilmesi gerektiğini ifade etmesini bekliyoruz.”

 

 

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Çiftçi, Zekat, Değil, 299, Katrilyon, Alacağını, İstiyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı