Haber Detayı
07 Eylül 2016 - Çarşamba 16:00 Bu haber 2511 kez okundu
 
EMEKLİ ÜVEY EVLAT MI?
CHP Samsun il Başkanı Tufan Akcagöz toplumun ekonomik olarak en ezilen kesiminin emekliler olduğunu , CHP Milletvekillerinin açık talebi olduğu halde Akp hükümeti'nin emeklilere bayram öncesi bir maaş ikramiye tekliflerini reddettiklerini söyledi.
SİYASET Haberi
 EMEKLİ ÜVEY EVLAT MI?

 AKP'lilerin bu talebi görmezden geldiklerini belirten Akcagöz, "AKP bu güne kadar, bayram öncesi birer maaş ikramiye müjdesini emeklilere vermekten ısrarla kaçınmıştır. 

          Kurban Bayramı, bir çok harcamayı da beraberinde getiriyor. Emeklisini mutlu edemeyen bir yönetimin, başarılı olarak kabul edilmesi mümkün değildir. Devletimizin bu imkanı mutlaka vardır. O halde, sadece bu bayrama özgü değil, her dini bayram öncesi emekliler için bu tarz iyileştirmelerin ele alınması gerekmektedir. " dedi.

EMEKLİYE SAHİP ÇIKAN TEK SİYASİ YAPI CHP'DİR

         Bu ikremiyenin emeklinin ekonomik düzeyine olumlu etki edeceğini bildiren Akcagöz, "  Emeklilerin büyük çoğunluğunun, çalışma hayatından uzak olduğu düşünüldüğünde, en azından bayram öncesi yapılacak olan birer ikramiye katkı, emeklinin ekonomik düzeyine olumlu yönde etki edecektir. Bu elbette geçici bir çözümdür ama Cumhuriyet Halk Partisi'nin seçim programında emekliler için öngördüğü iyileştirmelerin nerdeyse hiç birinin hükümetin gündeminde olmaması, emekli kesimin geleceğe dair ümitlerini de karartmaktadır. Emekliye sahip çıkan tek siyasi yapının, Cumhuriyet Halk Partisi olduğunu, Samsun ve Türkiye kamuoyu bilmelidir. " diye konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: , EMEKLİ, ÜVEY, EVLAT, MI?, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı