Haber Detayı
04 Nisan 2022 - Pazartesi 17:39 Bu haber 248 kez okundu
 
Engelli Gencin Yardımına İlkadım Belediyesi Koştu
Sosyal belediyecilik anlayışıyla, tüm vatandaşlara ulaşmayı hedefleyen İlkadım Belediyesi; ilçe sınırları içerisinde ikamet eden Mert Şenoğlu’na tekerlekli sandalye hediye etti.
YEREL YÖNETİM Haberi
Engelli  Gencin Yardımına  İlkadım Belediyesi Koştu

Engelli vatandaşların toplumsal hayata katılmasını kolaylaştırmak adına bugüne kadar birçok projeye imza atan İlkdım Belediyesi, ilçe genelinde vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda ihtiyaç sahibi ailelerin ve vatandaşların yardımlarına koşuyor. Belediyeye başvurarak talepte bulunan Mert Şenoğlu’na tekerlekli sandalyesi’ni Sosyal İşler Yardım Müdürü Cemalettin Çakır ve Kadın Koordinasyon Fahri Başkanı Lütfiye Demirtaş ise belirtilen adrese giderek tekerlekli sandalyeyi teslim etti.

“Başkan Demirtaş’a teşekkür etti”

Tekerlekli sandalyesine kavuşan Mert Şenoğlu da tekerlekli sandalye ile kendisinin ve ailesinin hayatının kolaylaşacağını dile getirerek, “İsteğime duyarsız kalmayan Belediye Başkanımız Necattin Demirtaş’a ve hayırseverlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“Engelleri aşıtıysak ne mutlu bize”

Engellilerin karşılaştığı sorunları çözmek, hayat şartlarını iyileştirmek onları toplum içinde hak ettikleri konuma taşımak için elimizden gelen desteği sağlayarak her zaman yanlarında olacağız diyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,” Engelli bireylerimizin hayatındaki engelleri bir nebze olsun azaltabildiysek ne mutlu bize. Engellilerimiz bizim için çok önemli. Onlara dokunmak ve onları hissedebilmek önemlidir. Sosyal belediyecilik rotasında ilçemizde güzelliklere aracıyız, köprüyüz. Elimizdeki tüm imkânları ilçe halkımıza seferber ediyoruz” diye konuştu.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Engelli, , Gencin, Yardımına, , İlkadım, Belediyesi, Koştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı