Haber Detayı
16 Temmuz 2018 - Pazartesi 11:30 Bu haber 1665 kez okundu
 
FalconFest’in Değeri Bir Milyon TL’yi Aştı
Samsun Büyükşehir Belediyesi ile Samsun ve Çevresi Turizm Alanı Altyapı Hizmet Birliği (SAMTAB) tarafındandüzenlenen Türkiye’nin ilk ve tek ekstrem sporlar festivali FalconFest’in medya tanıtım değeri 1 Milyon TL’yi aştı.
SPOR Haberi
FalconFest’in Değeri Bir Milyon TL’yi Aştı

 

 

 

FalconFest bu yıl ikinci kez Samsun Büyükşehir Belediyesi ve SAMTAB tarafından 4-9 Ağustos tarihlerinde gerçekleşecek. Medya analiz şirketi Haber Metre’nin verilerine göre festivalin toplam tanıtım değeri yaklaşık 1.3 Milyon TL’ye ulaştı. Festivalin başlamasına 20 günden fazla olmasına rağmen, tanıtım rakamı FalconFest’in ne kadar değerli bir marka olduğunu göstermiş oldu.

Gazete tanıtım değeri 75 Bin TL, televizyon tanıtımı 725 Bin TL  ve internet tanıtım değeri de 480 Bin TL olmuştur. Üç mecrada elde edilen tanıtım değerinin toplamıyaklaşık 1.3 MilyonTL’yi buluyor.

Türkiye’nin ilk ve tek uluslararası ekstrem sporlar festivalinde bu yıl Kano, Dragon Bot, Yamaç Paraşütü, Kitesurf, Paramotor, BASE Jump, Slackline/Highline, Kaya Tırmanışı, Trekking ve Dağ Bisikleti olmak üzere 10spor dalında 14 ülkeden,her biri alanlarında uzman yaklaşık 200 sporcu yer alacak.

Festival alanında sportif gösterilerin yanı sıra kamp katılımcıları için çeşitli aktiviteler de düzenlenecek. Festivale sporcu olarak katılmak ya da kamp kurmayı amaçlayan spor severler http://falconfest.org/ adresinden müracaatlarını yapabilirler.

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: FalconFest’in, Değeri, Bir, Milyon, TL’yi, Aştı,
Yorumlar
Haber Yazılımı