Haber Detayı
14 Nisan 2021 - Çarşamba 14:12 Bu haber 474 kez okundu
 
Fatsa Belediyesi’nden 23 Nisan’da Ödüllü Resim Yarışması
Fatsa Belediyesi, pandemi nedeniyle geleneksel hale getirdiği “23 Nisan Coşkusunu Resme Sığdır” temalı ödüllü resim yarışmasının bu yıl ikincisini düzenliyor.
YAŞAM Haberi
Fatsa Belediyesi’nden  23 Nisan’da  Ödüllü Resim Yarışması

Fatsa Belediyesi, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Etkinlikleri kapsamında düzenlediği yarışma ile salgın nedeniyle evlerinden çıkamayan çocuklara bayram coşkusunu, bu yıl da  resimlerle yaşatacak.

 

DERECEYE GİREN ÇOCUKLAR, ÖDÜLLENDİRİLECEK

Ödüllü Resim Yarışması’nda çocuklar; ilkokul öğrencileri ve ortaokul öğrencileri olmak üzere toplam 2 kategoride yarışacak. Resim yarışmasının her birinde birinciye Laptop, ikinciye Tablet, üçüncüye Akıllı Saat verilecek. Başvurular, Fatsa Belediyesi 0538 544 53 25 numaralı WhatsApp hattı üzerinden alınacak. Yarışmaya katılmak isteyen çocuklar, ad ve soyadları ile birlikte, yarışmak istedikleri kategorideki çalışmaları, belirlenen adreslere gönderebilecek. (Çocuklar; 23 Coşkusunu resme sığdır kategorisi için A4, A5, 35×50 kâğıda istenilen teknikte yapılan resmin fotoğrafı ile yarışmaya katılabilecek.

 

“YARIM KALAN TÜM KUTLAMALARIMIZI, BÜYÜK BİR COŞKUYLA GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ”

“23 Nisan Coşkusunu Resme Sığdır” temalı ödüllü resim yarışmasının bu yıl ikincisini düzenlediklerini ifade eden Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar,  Pandemi nedeniyle bu yıl da 23 Nisan coşkusunu evlerde yaşatacağız. İnanıyorum ki bu zor günleri geride bıraktığımızda, çoluk çocuk, genç yaşlı tüm komşularımızla Fatsa’mızın meydanlarını, sokaklarını doldurarak yarım kalan kutlamalarımızı büyük bir coşku ile gerçekleştireceğiz. Ancak bu süreçte çocuklarımızın sağlığı her şeyden önemli. Biz onlara güzel bir gelecek bırakmak için çalışırken tüm kardeşlerimi, ‘23 Nisan’ Coşkusunu resme sığdır temalı, resim yarışmasına davet ediyorum.” dedi.

 

 

ÇALIŞMA TAKVİMİ:

Eser Teslimi:20/04/ 2021 saat 20.00’a kadar.

Kurul Tarafından Final Değerlendirmesi Yapılması:21 Nisan 2021

Ödül Alan Eserlerin İlanı:22 Nisan 2021

Yarışma Şartnamesi

https://fatsa.bel.tr/wp-content/uploads/2021/04/FATSA-BELEDİYESİ.pdf

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Fatsa, Belediyesi’nden, , 23, Nisan’da, , Ödüllü, Resim, Yarışması,
Yorumlar
Haber Yazılımı