Haber Detayı
02 Nisan 2021 - Cuma 17:33 Bu haber 3471 kez okundu
 
Fuat Köktaş’a Tepkiler Sürüyor SAMÇEP: “Köktaş’ın Beyanları Gerçekdışıdır!”
SAMÇEP (Samsun Çevre Platformu) AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş’ın Çarşamba’da kurulan Biyokütle Enerji Santrali ile ilgili olarak dün TBMM’de yaptığı açıklamaların gerçekdışı olduğunu, herkesin kendisine yakışanı yaptığını açıkladı.
SİYASET Haberi
Fuat Köktaş’a Tepkiler Sürüyor  SAMÇEP:  “Köktaş’ın Beyanları Gerçekdışıdır!”

Fuat Köktaş’ın dün TBMM’de Çarşamba Biyokütle Enerji Santrali ile ilgili olarak yaptığı açıklamaya Ayvacık ve Terme Ziraat Odaları Başkanlarının ardından SAMÇEP’ten de tepki geldi.

 

SAMÇEP Sözcüsü Mehmet Özdağ, Fuat Köktaş’ın açıklamalarının gerçekdışı olduğunu belirterek yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

 

 

“AKP Samsun Milletvekili Fuat Köktaş’ın 1 Nisan 2021 tarihinde yayınlanan basın açıklaması şaka bile olmaz. Bu beyanların tamamı gerçek dışı olup;herkes kendine yakışanı yapmaktadır.

Biyokütle santralından yeraltın dönüşenen bir boruyla şu anda Fuat Köktaş’a ait olduğu söylenen bir noktadan Abdal Deresine yoğun şeilde atık su boşaltılması söz konsudur.

Oysa OKE firmasının hazırlattığı Proje tanıtım Dosyasının;

  • 72. Safasında;“Faaliyet kapsamında Abdal Deresi ve kollarına herhangi bir müdahalede (katı atık deşarjı, sıvı atık deşarjı vb.) bulunulmayacaktır”
  • 93. Sayfasında; “Söz konusu kazan blöf suları, soğutma suları ve demineralizasyon ünitesinden kaynaklı atık sular 31.12.2004 tarih ve 25687 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Su Kirliliğinin Kontrolü Yönetmeliği kapsamında deşarj standartları sağlanarak mevcut drenaj kanallarına deşarj edilecektir.” denilmektedir.

Fuat Köktaş önce kendi bahçesinin önünden Abdal Deresine atık su boşaltılmasını önlesin eğer hukuktan yanaysa.

Milletvekili olmakla milletin vekili olmak aynı şey değildir. Kimyanın “K” sini bilmeyenlerin “Çocukluğum orada geçti” beyanı sadece laf ebeliğidir.

Vandallık yapanlar; yasaları, Anayasa’yı ihlal edenler ve çevreyi kirletenlerdir.

Biyoküte güzellemesi ile Çarşamba Ovasını kuraklaklaşmasına, toprağımızın, havamızın ve suyumuzun zehirlenmesine seyirci kalmayacağız.

Çarşamba Biyokütle Enerji Santralı Ovamızdan defolup gidene kadar demokratik ve yasal her türlü hakkızı kullanarak mücadelemizi sürdüreceğiz.”

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Fuat, Köktaş’a, Tepkiler, Sürüyor, , SAMÇEP:, , “Köktaş’ın, Beyanları, Gerçekdışıdır!”,
Yorumlar
Haber Yazılımı