Haber Detayı
01 Temmuz 2016 - Cuma 19:17 Bu haber 1942 kez okundu
 
Genç'ten şehit Birinci’nin annesine ziyaret
Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Kuzey Yıldızı Mahallesi sakinleri ile buluştu, şehit Mesut Birinci'nin annesini ziyaret etti.
YAŞAM Haberi
Genç'ten şehit Birinci’nin annesine ziyaret

Canik Belediyesi'nin Gönül Sofrası'nın bu seferki durağı Kuzey Yıldızı Mahallesi oldu. Engelsiz Kafe ve Park bahçesinde düzenlenen Gönül Sofrası'na mahalle sakinlerinin ilgisi yoğun olurken, Başkan Osman Genç önce kazanın başına geçip bol kepçe yemek dağıttı, ardından eşi Nimet Genç ile birlikte masaları tek tek dolaşarak vatandaşlarla sohbet etti. Orucun birlikte açıldığı iftar yemeğinde gönüller bir oldu.

 

GELENEKSEL ETKİNLİKLER

Ramazan ayının birlik ve beraberlik ayı olduğunu, bu bilinçle gerçekleştirilen Ramazan etkinliklerini her yıl devam ettirmek istediklerini belirten Başkan Genç, "Ramazan ayı bizleri bir araya getiren, gönülleri coşturan bir aydır. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu Ramazan ayında da kutlu ayın ruhuna uygun etkinlikler düzenliyoruz. Artık Ramazan akşamları Canik Belediyemiz tarafından geleneksel hale getirildi. İnşallah bundan sonra da bu sofralar kurulacak" dedi.

 

 

ŞEHİT BİRİNCİ'NİN ANNESİNE ZİYARET

Kuzey Yıldızı Mahallesi'nde kurulan Gönül Sofrası'nda çocukların ilgisiyle de karşılaşan Başkan Osman Genç, iftar yemeğinin ardından Gaziosmanpaşa Mahallesi'nde mahalle sakinleri ile çay içip sohbet etti. Başkan Genç'in son durağı ise 1974 yılında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Barış Harekatında şehit düşen Mesut Birinci'nin annesi Rahime Birinci'nin evi oldu. Şehit annesini ziyaret edip, hayır duasını alan Başkan Genç, "Bizlere bu toprakları vatan yapan şehitlerimizi rahmetle anıyorum" ifadelerini kullandı. 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Genç'ten, şehit, Birinci’nin, annesine, ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı