Haber Detayı
20 Temmuz 2022 - Çarşamba 17:04 Bu haber 429 kez okundu
 
Gençlik ve Spor İl Müdürü Dereci,’den 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti'ne ziyaret
Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci, 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret etti.
SPOR Haberi
Gençlik ve Spor İl Müdürü  Dereci,’den  19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti'ne ziyaret


Feyzullah Dereci, Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenlenen toplantıda Cemiyet Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Ziya Çakır, yönetim kurulu üyeleri ve basın mensuplarıyla tanıştı. Türkiye Spor Yazarları Derneği(TSYD) Samsun Şube Başkanı Avni Demir'in de yer aldığı toplantıda açıklamalarda bulunan Feyzullah Dereci, "Samsunspor'un yeni sezonda Süper Lig özlemine son vereceğine inanıyorum" diye konuştu.


 Samsun'da görev yapacak olmanın mutluluğu, heyecanı ve onurunu yaşadığını ifade eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci; "Samsunspor'un Samsun için önemini çok iyi biliyorum. Trabzon için Trabzonspor, Sakarya için Sakaryaspor ne ise Samsun için de Samsunspor odur. Yeni sezonda yeni transferlerle, yönetim kurulu ile, taraftarlar ile birlik ve beraberlik içerisinde Süper Lig özlemi son bulacak. Buna kesinlikle inanıyorum. Samsunspor için o sene bu sene olacak. Samsunspor, geçmişi olan bir takım, mazisi başarılarla dolu bir kulüp. Yeni sezonda tüm şehir takımına sahip çıkacak ve Samsunspor görkemli geçmişine yeniden kavuşacak. Buna kesinlikle inanıyorum. Bizim de kurum olarak önceliğimiz Samsunspor olacak.

Teknofest,  artık Türkiye sınırlarını aştı. Azerbaycan ile başlayan süreç, diğer Türk cumhuriyetlerinde devam edecek. Böylesine büyük bir organizasyonun Samsun için büyük bir fırsat olduğuna inanıyorum. Bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirmek istiyoruz. Kendi kurumum adına organizasyona tamamen hazırız diyebilirim. Yurt ve barınma kısmını eksiksiz atlatacağız. Samsun Kredi Yurtlar Kurumu(KYK) ekibi çok tecrübeli. Yemek ihtiyaçları için de gerekli tüm tedbirler alınacat. Sıkıntı yaratacak bir durum görünmüyor ancak yine de rehavete kapılmayacağız. İnşallah Samsun'un yüzakı olacak şekilde Teknofest'i gerçekleştireceğiz." dedi.

YURT KAPASİTESİ DAHA DA ARTMALI
Samsun'un 14 bin 600 kapasiteli 18 yurda sahip olduğun hatırlatan Müdür Feyzullah Dereci, "Bu kapasite yeterli mi, bence daha da artmalıdır. Bilindiği üzere 4 bin kişilik yurt inşaatı çalışması son hızıyla devam ediyor. Bu yurdumuzu bu seneye yetiştirebilmenin yollarını arıyor, mücadelesini veriyoruz. Sıkıntısız, sorunsuz bir eğitim öğretim sezonu için şimdiden kolları sıvadık.

 Samsun'un Spor şehri özelliğinizi devam ettirmek istiyorsanız organizasyonların merkezi olmak zorundasınız. Samsun'da tesis var, barınma sorunu yok. Konum çok iyi. Ulaşım imkanları harika. Ben  OMÜ'de 5 yıl eğitim öğrenim gördüm. O günkü Samsun ile bugünkü arasında büyük fark var. Samsun kabuğunu kırdı. Kırmaya devam ediyor. Samsun'un organizasyonlar şehri olmasını istiyoruz. Spor turizmini geliştirmek istiyoruz. Bunun için 'spor organizasyon ekibi' kuracağım. Her bir organizasyona ayrı bir önem vereceğiz." diye konuştu.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Gençlik, ve, Spor, İl, Müdürü, , Dereci,’den, , 19, Mayıs, Gazeteciler, Cemiyeti'ne, ziyaret, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı