Haber Detayı
09 Temmuz 2019 - Salı 11:19 Bu haber 1256 kez okundu
 
Hacı Adayları Dualar Eşliğinde Uğurlandı
Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, Terme’den hacı olmak için Mekke'ye doğru yola çıkacak olan kafilesiyi yolcu etti.
YAŞAM Haberi
Hacı Adayları Dualar Eşliğinde Uğurlandı

 

Her hac döneminde aynı heyecanı htiğini söyleyen Başkan Kılıç, hacı adayları ile tek tek selamlaştı, el öptü ve hayırlı yolculuk diledi. Kılıç, hacı adaylarının kutsal topraklarda Türkiye için yapacağı duaların kabul olmasını diledi.

Diyanet İşleri Başkanlığı aracılığıyla, Terme İlçe Müftülüğü Mekke'ye gidecek hacı kafilesi için Müftülük binası önünde tören düzenledi. Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan programa Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, ilçe müftüsü Recep Apaydın, ilçenin kamu ve sivil toplum temsilcileri, din görevlileri, hacı adayları ve çok sayıda davetli katıldı.

“TERME’DEN 111 HACI ADAYI”

Kutsal topraklarda zamanı ve mekanların en iyi şekilde değerlendirilmesi gerektiğine vurgu yapan Terme İlçe Müftüsü Recep Apaydın, yaptığı konuşmada hacı adaylarına hac ibadeti ile ilgili tavsiyelerde bulundu. Apaydın, “Bugün 111 hacı adayımızı kutsal topraklara uğurlayacağız. Sayıları kaç olursa olsun hacca giden vatandaşlarımız ilçemizi temsilen yolculuğa çıkıyorlar. Bundan dolayı onlara dua ediyoruz. Sağlık ve huzur ile gidip gelmelerini diliyoruz.” dedi.

“ÜLKEMİZİN DUAYA İHTİYACI VAR”

Başkan Kılıç konuşmasında hacı adaylarından Türkiye için bol bol dua isteyerek, “Ülkemizin duaya çok ihtiyacı var. Onun için, hacı adaylarımız oraya vardıklarında ülkemiz için memleketimiz için Terme’miz için dualarını eksik etmesin. Bu kutsal yolculuktan sağlıklı ve huzurlu bir şekilde dönmenizi, sevdiklerinize kavuşmanızı ve yapacağınız Hac ibadetinin şimdiden makbul olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Aklınız burada kalmasın aileleriniz bizlere emanet.” ifadelerini kullandı

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hacı, Adayları, Dualar, Eşliğinde, Uğurlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı