Haber Detayı
17 Nisan 2022 - Pazar 17:23 Bu haber 328 kez okundu
 
Havza İçme Suyu Arıtma Tesisi tamamlandı
Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından yapılan Havza İçme Suyu Arıtma Tesisi inşaatı tamamlandı.
YEREL YÖNETİM Haberi
Havza İçme Suyu Arıtma Tesisi tamamlandı

 

SASKİ Genel Müdürlüğü, vatandaşların kesintisiz ve daha temiz suya kavuşması amacıyla Havza ilçesi Gidirli Mahallesi'nde inşa ettiği içme suyu arıtma tesisini tamamladı.

 

 

35 milyon liraya mal olan tesiste test çalışmaları sürüyor. Ramazan Bayramından önce işletmeye alınacak tesis ile 31 mahallenin içme suyu sorunu çözülüyor.

 

 

 

 40 bin kişinin içme suyu ihtiyacını karşılayacak tesiste test çalışmaları başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “31 mahallenin içme suyu ihtiyacı bu tesisten karşılanacak. Musluklardan memba kalitesinde su akacak” dedi.

 

 

Tesisin bitirilmesiyle birlikte Havza merkez dahil 17, Vezirköprü’de 13 ve Bafra’da da bir mahallenin içme suyu ihtiyacı buradan karşılanacak. AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş tarafından geçen yıl Kasım ayında temeli atılan tesis, saniyede 120 litre kapasite ile çalışacak.

 

Mustafa Demir: "40 bin kişinin içme suyu ihtiyacının karşılanacağı tesisi sıkı bir çalışma ile tesisi 175 gün içinde tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz. Havza, Vezirköprü ve Bafralı vatandaşlarımız evlerinde içme suyundaki farkı çok net hissedecek. Musluklardan memba kalitesinde su akacak. Hemşerilerimizin temiz suya ulaşması için her noktada en iyi projeleri hayata geçiriyoruz” diye konuştu.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Havza, İçme, Suyu, Arıtma, Tesisi, tamamlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı