Haber Detayı
30 Nisan 2022 - Cumartesi 14:58 Bu haber 228 kez okundu
 
Havza Kapalı Canlı Hayvan Pazarı bayram sonu açılıyor
Modernizasyon çalışmaları tamamlanan ve bayram sonu yeniden hizmet vermeye başlayacak olan Havza Kapalı Canlı Hayvan Pazar’ı bayram sonunda açılıyor.
YEREL YÖNETİM Haberi
Havza Kapalı Canlı Hayvan Pazarı bayram sonu açılıyor

Havza Belediyesi tarafından canlı hayvan pazarının modernizasyonu ve üzerinin çelik konstrüksiyonla kapatılması ve idari bina ile kafeterya yapımı için hazırlanarak Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığına (DOKAP) sunulan proje kapsamında modernize edilen canlı hayvan pazarı Bayram sonrası ilk Cuma günü yeniden hizmet vermeye başlayacak.

Modernizasyon çalışmaları kapsamında Havza Canlı Hayvan Pazarında 3 bin 99 metrekare alanı kaplayan 3 blok büyükbaş, 2 blok küçükbaş padoklarının üzerleri çelik konstrüksiyon ile kapatıldı ve yeni bir idari bina ve kafeterya yapıldı.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir DOKAP’a sunulan ve kabul gören canlı hayvan pazarının modernizasyonu ve üzerinin çelik konstrüksiyonla kapatılması işinin tamamlandığını belirterek; “ Projemizi DOKAP tarafından yüzde 70’i ise hibe desteği ile yapıldı. Havza Canlı Hayvan Pazarının bölgenin en büyük canlı hayvan pazarlarından biri. Yapılan çalışmalarımızda ve hazırlanan projemizde önceliğimiz insan ve hayvan sağlığını koruma ve burada alışveriş yapan çiftçi ve besicilerimize modern bir hizmet sunmak. Bölge çiftçimize hizmet edecek olan canlı hayvan pazarımız modern bir hale getirdik. Bu pazarın asıl sahipleri olan besici ve tecirlerimizin görüşleri doğrultusunda yapılacak son düzenlemelerin ardından bayramdan sonra hizmete açmayı planlamaktayız. Halkımıza ve bölge çiftçimize hayırlı olsun” dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Havza, Kapalı, Canlı, Hayvan, Pazarı, bayram, sonu, açılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı