Haber Detayı
23 Mayıs 2020 - Cumartesi 20:58 Bu haber 1689 kez okundu
 
Havza OSB’ye Getirilen Dev Fırın TIR'a zor Sığdı
Havza’da Gemikaya Holding Arkoz Gaz Beton tarafından kurulan gaz beton fabrikası için Çin’de üretilen 40 metre uzunluğundaki ve yaklaşık 80 ton ağırlığındaki fırın TIR'a Zor Sığdı.
BİLİM-TEKNOLOJİ Haberi
Havza OSB’ye Getirilen Dev Fırın TIR'a zor Sığdı


Dev  fırın üniteleri ve diğer fabrika ekipmanlarını taşıyan TIR'lar  İskenderun Limanından çıktıktan 5 gün sonra Havza’ya ulaşırken dev fırını taşıyan TIR'a ek yapılmasına rağmen zor taşındı.

 

Havza Kaymakamı Metin Yılmaz, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ile Havza Ticaret ve  Sanayi Odası Başkanı Erkan Acar taşıma ve geçiş işlemlerini yerinde takip ederek ilgililerden bilgiler aldılar.

 

Fırın ünitesinin Havza OSB’ye gelmesinin ardından Havza Kaymakamı Metin Yılmaz, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ile Havza Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkan Acar Gemikaya Holding Arkoz Gaz Beton tarafından kurulan gaz beton fabrikası inşa alanına geçerek burada firma yetkilisi İbrahim Çelebi’den bilgiler aldılar.

 

Gemikaya Holding Arkoz Gaz Beton Yetkisi İbrahim Çelebi Havza OSB’de; “İnşallah fabrikamız tamamlandığında 100’e yakın istihdam sağlayacak. Bu gün OSB’ye ulaşan fırın ünitesi ve diğer parçaların montajı ile kısa sürede imalata geçmeyi hedeflemekteyiz.” dedi.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Havza, OSB’ye, Getirilen, Dev, Fırın, TIR'a, zor, Sığdı,
Yorumlar
Haber Yazılımı