Haber Detayı
17 Mayıs 2022 - Salı 17:21 Bu haber 515 kez okundu
 
İlkadım Belediyesporlu Güreşçi Antalya’da Gümüş Madalya Kazandı
Antalya’nın Manavgat ilçesinde düzenlenen yağlı güreş müsabakalarında İlkadım Belediyesi GSK sporcusu Mehmet Cankaya büyük orta boy kategorisinde gümüş madalya kazandı.
SPOR Haberi
İlkadım Belediyesporlu  Güreşçi Antalya’da Gümüş Madalya  Kazandı

Bu yıl 9'uncusu Ilıca Stadı'nda gerçekleştirilen güreşlere, 70'i başpehlivan 1170 güreşçi katıldı.

 

Türk bayrağı taşıyan başpehlivanlar, er meydanını dolaşarak güreşseverleri selamladı. Açılış seremonisi ve kura çekiminin ardından başlayan güreşler, çekişmeli geçti. Manavgat Yağlı Pehlivan Güreşleri'nde er meydanında ter döken İlkadım Belediyesi GSK sporcusu Mehmet Cankaya büyük orta boy finalde karşılaştığı Kocaeli ili güreşçisi Hüseyin Soğukoğlu’na elenerek büyük orta boyu ikinci olarak tamamladı.

 

 

“İlkadım’a birinci olarak döneceğiz inşallah”

Aldığı başarı sonrası duygularını dile getiren sağlayan İlkadım Belediyesi GSK sporcusu Mehmet Cankaya,” İlkadım’ın adını tanıtmak için güreşiyoruz ve başarıyı yakalamaya çalışıyoruz. Müsabakalarda ilkadım’ı takım olarak en güzel şekilde temsil edeceğiz. Önümüzdeki güreşlerde İnşallah, başkanımızın yanına bu sefer kürsüden birinci olarak döneriz.Spora ve sporcuya verdiği desteklerden ötürü Belediye Başkanımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

 

“Gençlerimizden derece bekliyoruz”

Genç sporcuların elde ettiği başarının kendilerini memnun ve mutlu ettiğini dile getiren İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,“Spor ’un ve sporcularımızın her daim yanındayız. İlçede, Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile belediye işbirliğinde güzel çalışmalar yürütüyoruz. Bu konuda alt yapı desteği veriyoruz ve vermeye devam edeceğiz. Bundan sonraki müsabakalarda da gençlerimizden dereceler, başarılar bekliyoruz.” dedi.

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: İlkadım, Belediyesporlu, , Güreşçi, Antalya’da, Gümüş, Madalya, , Kazandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı