Haber Detayı
29 Ekim 2020 - Perşembe 15:52 Bu haber 433 kez okundu
 
İlkadım’da Dezenfekte Çalışmaları Devam Ediyor
İlkadım Belediyesi, ilaçlama ekipleri, talepte bulunan vatandaşların yaşam alanlarını ücretsiz olarak ilaçlamaya devam ediyor.
YAŞAM Haberi
İlkadım’da Dezenfekte Çalışmaları Devam Ediyor

Dünyada her geçen sayısını artıran korona virüs ile mücadele konusunda önemli çalışmalara imza atan İlkadım Belediyesi Sağlık İşleri ekipleri, 7 gün 24 saat esasına göre çalışmalarına devam ediyor. Daha önce başta hizmet binaları olmak üzere ilçe sınırları içindeki cami, okul, kamu binaları, banka şubeleri, PTT şubeleri ve buna benzer halkın yoğun olarak kullandığı alanları dezenfekte eden Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri kamuya ait araçları da dezenfekte ederek korona virüs ile mücadelesini sürdürdü.

 

 Son olarak ekipler ilçenin farklı mahallelerinde gelen talepler doğrultusunda vatandaşların bina, apartmanlarını dezenfekte etmeye başladı. Yaşardoğu Mahallesi Şehit Halil Şeref,Palet Sokak, Derebahçe Mahallesi Haseki Sokak, Toybelen,Karasamsun Mahallesi,adreslerinde ilaçlama yaparak yaşam alanlarını steril hale getirdi.

 

“Üzerimize düşeni yapıyoruz”

Bu konuda ülkemiz gerekli tedbirleri zamanında alarak sürecin iyi yönetildiğini ifade eden İlkadım Belediye Başkanı NecattinDemirtaş,”Biz de yerel yöneticiler olarak üzerimize düşeni fazlasıyla yapıyoruz. Belediye ekiplerimiz 7 gün 24 saat esasına göre dezenfekte çalışmalarını yürütüyor. Çok önemli bir dezenfekte çalışmasını daha başlattık. Belediyemizden talepten buluna vatandaşlarımızın yaşam alanların ücretsiz olarak dezenfekte ediyoruz. Biz de belediye olarak vatandaşımızın sağlığına ön plana alarak evlerinin dezenfekte edilmesi ile ilgili bu önemli çalışmayı başlattık” diye konuştu.

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: İlkadım’da, Dezenfekte, Çalışmaları, Devam, Ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı