Haber Detayı
26 Şubat 2021 - Cuma 18:44 Bu haber 662 kez okundu
 
İlkadım’da Pazarlara Hes Kodsuz Girişler Yasaklandı
İlkadım Belediyesi, semt pazarlarında her gün HES (Hayat Eve Sığar) kodu uygulaması yapıyor.
SAĞLIK Haberi
İlkadım’da Pazarlara Hes Kodsuz Girişler Yasaklandı

Pazar alanlarını dolaşan Zabıta Müdürlüğü ekipleri, öncelikle sabahın erken saatlerinde pazarcılarda HES kodu sorgulaması yapıyor.

 

HES kodu bulunmayan pazarcıların tezgah açmasına izin verilmiyor. Ardından da alışveriş için gelen ilçe sakinlerinin HES kodu olup olmadığına bakılıyor. HES kodu olmayanlara uyarıda bulunuyor ve HES kodu alması konusunda yardımcı olunuyor. Görevliler, HES kodu uygulamasının yanı sıra pazarlardaki tezgahları tek tek dolaşarak tezgahların arasındaki mesafeyi, maskelerin doğru takılıp takılmadığını ve hijyenik koşulları kontrol ediliyor.

 

“İlçe halkımıza güvenli ortam oluşturuyoruz”

 

Bulaşma riski yüksek olduğu için pazar alanlarına önem verdiklerini söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,“ Sağlık Bakanlığımızın verilerine  göre riskli iller arasında ilk 5’e giren şehrimizde bizde ilçemizde yaptığımız tüm denetimlerimizi arttırdık. Ekiplerimiz hangi semtte pazar kurulacaksa orada pazarcı esnafımıza ve vatandaşlarımıza HES kodu sorgulamasında bulunuyor. İnşallah kurallara uyarak hem kendimiz hem sevdiklerimiz için güvenli bir ortam oluşturacağız” dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: İlkadım’da, Pazarlara, Hes, Kodsuz, Girişler, Yasaklandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı